KO JE SANDEJ ADETUNĐI? Na debiju uništio Zvezdu, u komšiluku bio najbolji strelac lige (FOTO)
Igor Matić, trener Čukaričkog i Sandej Adetunđi, Foto: Starsport©

DŽELAT CRVENO-BELIH

Heroj "brđana" stigao je kao slobodan igrač

Veljko Petrović

Crvena zvezda poražena je od Čukaričkog na gostovanju sa 2:1 u sedmom kolu Superlige Srbije.

Heroj "brđana" bio je Sandej Adetunđi koji je postigao golčinu u 75. minutu, a iznudio je penal u 10. minutu.

Sandej Adetunđi na utakmici Čukaričkog i Crvene zvezde
Sandej Adetunđi na utakmici Čukaričkog i Crvene zvezdefoto: Starsport©

Ali, ko je nigerijski napadač koji je srušio učesnika Lige šampiona? Zanimljivo, momku rođenom u Lagosu ovo je bio debi u dresu belo-crnih!

Stigao je kao slobodan igrač iz makedonskog Škupija gde je za dve sezone postigao 33 gola uz 13 asistencija na 62 utakmice.

Bio je najbolji strelac tamošnjeg prvenstva u sezoni 2021/22, a tada je osvojena i šampionska titula.

Pre našeg komšiluka, u Evropi je imao kratku epizodu u češkom Pribramu pre četiri godine, a sve ostalo je proveo u domovini.

Sandej Adetunđi u dresu Nigerije na debiju protiv Meksika
Sandej Adetunđi u dresu Nigerije na debiju protiv Meksikafoto: Frederic J. BROWN / AFP / Profimedia

Debitovao je 4. jula 2021. godine za reprezentaciju Nigerije kada je ušao u 58. minutu u porazu od 4:0 protiv Meksika u prijateljskoj utakmici.