MUK I ŠOK U ZAGREBU! Preokret AEK-a i pobeda protiv Dinama u 90. minutu (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera AEK-a iz Atine, Foto: Marko Lukunic / Pixel Media / Profimedia

KVALIFIKACIJE ZA LŠ

Objavljeno: 23:31h

Muk i šok u Zagrebu! Fudbaleri AEK-a pobedili su Dinamo na Maksimiru posle preokreta sa 2:1 u prvoj utakmici kvalifikacija za Ligu šampiona.

Da nije bilo kapitena Dominika Livakovića, "modri" bi doživeli katastrofu u prestonici Hrvatske.

Prvak Hrvatske poveo je u 39. minutu posle savršenog slobodnog udaraca i projektila u same rašlje Marka Bulata.

Šampion Grčke izjednačio je u 59. minutu kada je Josip Mišić pogrešio u predaji lopte koja je stigla do Stivena Zubera.

Švajcarac se oslobodio čuvara, namestio se na udarac i pogodio.

U 73. minutu Dominik Livaković spasio je svoj tim pošto je Levi Garsija sve školski odradio, ali je kapiten bio dobro postavljen i ostao nesavladan.

Detalj sa utakmice Dinama i atinskog AEK-a u Zagrebu
Detalj sa utakmice Dinama i atinskog AEK-a u Zagrebufoto: Marko Lukunic / Pixel Media / Profimedia

Atinjani su do preokreta stigli u 90. minutu kada je Pizaro proigrao Arauha, a ovaj je otišao do gol-aut linije.

Usledila je povratna lopta nazad u šesnaesterac, a na nju je naleteo Konstantinos Galanopulos i zakucao u mrežu!

Grk je potom provocirao Bed Blu Bojse skidajući i pokazujući crni flor.

U nadoknadi vremena zablistao je Dominik Livaković i sačuvao gol odbrana posle šuteva Nordina Amrabata i Domagoja Vide.

Revanš se igra na OPAP areni u subotu od 20.45, a prvobitan termin je otkazan prošle nedelje posle ubistva navijača Mihalisa Kacurisa.