SUDARI ENGLESKIH I ŠPANSKIH VELIKANA: Real nadigrao Junajted, Arsenal u goleadi SRUŠIO Barselonu!
Fudbaleri Real Madrida, Foto: David Buono / Zuma Press / Profimedia

PRŠTALO JE U AMERICI

Spektakularno fudbalsko veče u Americi, navijači su imali priliku da uživaju u dobrom fudbalu

Objavljeno: 07:35h

Protekle noći na tulu Sjedinjenih Američkih Država odigrana su dva prijateljska meča u kojem su se sastali enlgeski i španski velikani.

U prvom, odigranom u Hjustonu, Real Madrida je rutinski savladao Mančester junajted rezultatom 2:0.

Izabranici Karla Anćelotija poveli su golom Džuda Belingema u 6. minutu, bio je to prvenac Engleza u dresu španskog kluba.

Na drugi gol čekali smo do 89. minuta, a konačan rezultat postavio je još jedan Realov novajlija, Hoselu. Madriđani su na kraju slavili i nastavili sa dobrim partijama na pripremama, dok je Junajted doživeo drugi neuspeh u nizu posle poraza od Reksama rezultatom 3:1.

U drugom duelu, Arsenal je u pravoj goleadi savladao Barselonu rezultatom 5:3, ovaj meč odigran je u Los Anđelesu.

Katalonci su poveli već u 7. minutu pogotkom Roberta Levandovskog, a šest minuta kasnije Bukajo Saka je poravnao na 1:1. Isti fudbaler je u 22. minutu promašio penal.

Rafinja je to kaznio i doneo novu prednost Barsi u 34. minutu, ali je Kai Haverc pred odlazak na odmor doneo novo izjednačenje klubu iz Severnog Londona.

U nastavku veliki broj izmena i bolja igra Engleza.

Leandro Trosar je postigao dva gola (56. i 72. minut) i doneo svom timu velikih 4:2. Uspela je Barselona da smanji golom Ferana Toresa u 88. minutu, ali je Arsenal na kraju stigao i do petog gola u 90. minut, a strelac je bio Fabio Vieira.