ALDERVEJRELD DONEO TITULU ANTVERPENU U 94. MINUTU! Ludnica u Belgiji (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Antverpena posle gola Tobija Aldervejrelda, Foto: Tom Goyvaerts / Zuma Press / Profimedia

NA TRONU POSLE 66 GODINA

Novi šampion koji sa klupe vodi Marko van Bomel u 89. minutu bio treći

Objavljeno: 02:13h

Pet puta u poslednjih pet minuta menjalo se ime kluba na prvom mestu belgijskog šampionata između Antverpena, Genka i Union Sen Žiloa.

Antverpen je u 89. minutu bio na trećoj poziciji, a na kraju je osvojio titulu, petu u istoriji, a prvu posle 66 godina.

Genk je je imao pehar u rukama, a na kraju je završio ka treći i neće igrati ni kvalifikacije za Ligu šampiona.

Union je drugi i ide u kvalifikacije za elitno takmičenje, a bio je na korak do prve titule posle čak 88 godina.

Na početku utakmica, Antverpen je bio prvi i odgovarala su mu dva remija, a Genk je vodio protiv novog šampiona sa 2:1.

Union je vodio 1:0 protiv nezainteresovanog Klub Briža i taj rezultat garantovao mu je tron, ali u 89. minutu primaju gol za 1:1.

Пласман обезедио Sofascore

Usledio je slavlje navijača Genka, a bilo je potrebno da izdrže protiv Antverpena, jer je Klub Briž dao dva gola Unionu.

Na kraju, iskusni Tobi Aldervejreld u 94. minutu daje gol za 2:2 izrasta u heroja u priči za titulu o kojoj će se pričati generacijama.

Trener šampiona je čuveni holandski vezista Marko van Bomel čiji su momci nešto ranije uzeli i nacionalni Kup i tako došli do duple krune.

Crveni idu u plej-of za Ligu šampiona, a među poznatim imenima osim Tobija su tu i Vinsent Jansen, a tehnički direktor je Mark Overmars.