HOLANDIJA U NEVERICI: Velikan od naredne sezone u DRUGOJ ligi!
Dušan Tadić na duelu između Ajaksa i Groningena ranije ove sezone, Foto: Pro Shots / imago sportfotodienst / Profimedia

KRAJ

Iako je ostalo još tri kola do kraja Eredivizije, Groningen je izgubio svaku šansu za opstanak u najjačem rangu.

Fudbaleri ovog tima remizirali su u Deventeru protiv Go Ahed Iglsa 1:1 i tako ostali bez šansi da opstanu u društvu najboljih timova Holandije.

Gosti su poveli pogotkom Rikarda Pepija u 6. minutu, ali su domaći fudbaleri u 30. minutu golom Viluma Tor Vilumsona stigli do boda.

Groningen je tako ispao iz Eredivizije prvi put posle 25 godina. Iako ima samo jedan trofej u istoriji kluba, i to onaj Kupa iz 2015. godine, Groningen je neretko igrao u Evropi, a poslednjih godina je uglavnom završavao u gornjem delu tabele.

Ova sezona bila je užasna, pa će od naredne igrati u drugom rangu prvi put od sezone 1998/1999.

Kao što je poznato, u poslednjih 15-ak godina dres Groningena nosili su velikani poput Arjena Robena, Virdžila van Dajka, Luisa Suareza, Dušana Tadića, Filipa Kostića...