BORUSIJA PONIZILA HRVATA: Dortmund BROJAO do šest!
Fudbaleri Borusije Dortmund, Foto: BERND THISSEN / AFP / Profimedia

GOLEada

Dortmund tri kola pre kraja ima bod manje od vodećeg Bajerna, dok su izabranici hrvatskog trenera Nika Kovača na poziciji sedam

Objavljeno: 20:32h

Fudbaleri Borusije Dortmund ne odustaju od šampionske titule.

Milioneri su u derbi meču u okviru 31. kola Bundeslige deklasirali Volfsburg rezultatom 6:0.

Dortmund tri kola pre kraja ima bod manje od vodećeg Bajerna, dok su izabranici hrvatskog trenera Nika Kovača na poziciji sedam i preostaje im velika borba sa Bajer Leverkuzenom i Majncom za mesto u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Borusija je pitanje pobednika rešila za 37 minuta, posle kojih je vodila sa 3:0. Strelci su bili Karim Adejemi, Sebastijan Ale i Donijel Malen.

U nastavku Džud Belingem je postigao dva gola, dok je Adejemi postigao još jedan gol, ali i propustio da dođe do het-trika promašivši penal u 65.minutu.