NEVIĐENA LUDNICA U LONDONU: Arsenal se vratio iz mrtvih, poslednji tim lige umalo režirao senzaciju
Gabrijel Žesus, Foto: John Walton / PA Images / Profimedia

kakav meč!

Lider Premijer lige iščupao bod na Emiratima

Objavljeno: 10:48h

Fudbaleri Arsenala i Sautemptona su remizirali 3:3 u dramatičnom meču na stadionu "Emirati", u okviru 32. kola Premijer lige.

Gubio je lider engleskog šampionata od poslednjeg tima lige do 90. minuta, ali u 120 sekundi se sve promenilo.

Navijači Arsenala su ostali u neverici kada je Alkaraz doneo Sautemptonu 1:0 u prvom minutu meča, da bi Volkot uvećao prednost gostiju u 14. minutu.

FK Arsenal, FK Sautempton, Premijer liga

Na Emiratima su svi odahnuli kada je Gabrijel Martineli pogodio za 2:1 u 20. minutu, a sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Novi šok za domaće je usledio u 66. minutu posle gola Duje Ćaleta-Cara.

Međutim, u samo dva minuta se sve promenilo. Martin Odegard u 88. i Bukajo Saka u 90. minutu do doneli vredan bod lideru Premijer lige.

Arsenal je prvi na tabeli sa 75 bodova, pet bodova više i dve utakmice više od drugoplasiranog Mančester sitija. Sautempton je na poslednjoj, 20. poziciji sa 24. poena.

U narednom kolu Arsenal će gostovati Mančester Sitiju, dok će Sautempton dočekati Bornmut.