SUPERLIGA: Čuka slavi tinejdžera, minimalac Voše, Spartak ubedljiv, prvenac Mačve!
superliga Srbije, Foto: Filip Plavčić

SUPERLIGA, 19. KOLO

Zanimljiv dan je iza nas

Mačva je upisala prvu pobedu u prvenstvu Srbije! Šapčani su sa 2:1 preslišali Javor.

Mačva je i dalje poslednjeplasirana sa tri boda.

Sva tri gola na utakmici viđena su u prvom poluvremenu, a heroj Mačve bio je Miloš Adamović.

On je u prvom minutu doneo prednost domaćinu, a onda postavio na konačnih 2:1 u 36. minutu. Jedini gol za goste delo je Dolmagića u 29. minutu.

Vojvodina jeslavila golom Bojića sa 1:0 nad Radnikom.

Ključni momenat desio se u 63. minutu.

Veselinović u prvom poluvremenu nije realizovao penal za domaćina.

Do pobede lako je došao i Spartak u Subotici, koji je deklasirao Proleter sa 4:1. Junak meča bio je Tufegdžić koji je postigao het-trik.

A Čukarički je slavio posle preokreta TSC.

Gosti su poveli preko Tumbaševića, a Šapić je poravnao u 82. minutu.

Pobedu Brđanima doneo je Milutin Vidosavljević u 98. minutu. On je rođen 2001. godine.

Superliga Srbije, 19. kolo:

Sreda:

Inđija – Rad 1:0 (1:0) (Ilić 13)

Mladost – Crvena zvezda 0:1 (0:0) (Ben 63)

Čukarički – TSC 2:1 (0:1) (Šapić 82, Vidosavljević 89 — Tumbašević 34)

Voždovac – Radnički Niš 1:0 (0:0) (Dević 94)

Mačva – Javor 2:1 (2:1) (Adamović 1, 36 — Dolmagić 29)

Partizan – Napredak 2:3 (2:1) (Suma 12, 34 – Vukadinović 43, Bjeloš 83, Eskić 95)

Vojvodina – Radnik 1:0 (0:0) (Bojić 63)

Spartak – Proleter 4:1 (1:1) (Tufegdžić 10, 62, 84; Marčić 66 — Marjanović 28)