Bajern ponovo ostao bez trijumfa, Dortmundu pripao derbi dve Borusije! (VIDEO)

bundesliga, 30. kolo

Bavarci i na drugom meču zaredom u nemačkom prvenstvu nisu upisali tri boda

Taj klub i dalje ima teoretske šanse za opstanak, ali je i dalje poslednji, pošto četiri kola pre kraja ima 12 bodova manje od Hamburga, koji je na mestu koje garantuje opstanak.

Darmštat do sada nije imao ni bod u gostima ove sezone. Volfsburg je u Berlinu poražen od Herte sa 1:0, golom Vedada Ibiševića, i 14. je na tabeli sa 33 boda, koliko ima i Hamburg, koji je mesto ispod. Augsburg i Ingolštat su ostali u zoni ispadanja.

Augsburg je kao gost izgubio od Ajntrahta sa 3:1, iako je vodio do 78. minuta pogotkom Džefrija Guveleuva, ali su Marko Fabijan sa dva gola i Ante Rebić doneli pobedu domaćinu.

Ingolštat je na svom stadionu poražen od Verder Bremena, iako je dva puta vodio. Maks Kruse je dao sva četiri gola za pobednika, tri u poslednjih 10 minuta utakmice.

BUNDESLIGA - 30. KOLO

Petak

Keln - Hofenhajm 1:1 (0:0) (Bitenkur 58 - Demirbaj 90+2)

Bajern - Majnc 2:2 (1:2) (Roben 16, Alkantara 73 - Krkić 3, Brosinski 40pen)

Ajntraht - Augzburg 3:1 (0:1) (Fabijan 78, 87, Rebić 90+1 - Guvelev 9)

Hamburger - Darmštat 1:2 (0:0) (Holand 90+3 - Sulu 51, Plate 53)

Herta - Volfzburg 1:0 (0:0) (Ibišević 59)

Ingolštat - Verder 2:4 (1:1) (Leskano 32, Gros 62pen - Kruze 45+1, 81, 87, 90+4)

Menhenglabah - Dortmund 2:3 (1:1) (Štindl 43, Šmelcer 48ag - Rojs 10pen, Obamejan 59, Gereiro 87)