Bajern ponovo ostao bez trijumfa, Dortmundu pripao derbi dve Borusije! (VIDEO)

bundesliga, 30. kolo

Bavarci i na drugom meču zaredom u nemačkom prvenstvu nisu upisali tri boda

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Borusiju u Menhengladbahu sa 3:2, u 30. kolu Bundeslige.

Gosti su vodili od 10. minuta golom Marka Rojsa iz penala, a domaćin je preokrenuo preko Larsa Štindla u 43. i autogolom Marsela Šmelcera u 48. Pobedu Borusiji Dortmund doneli su Pjer-Emerik Obamejang u 59. i Rafael Gereiro u 87. minutu.

Dortmund je četvrti na tabeli sa 53 boda, dva manje uz utakmicu manje od Hofenhajma, koji je na mestu koje direktno vodi u Ligu šampiona. Menhengladbah je 10. sa 49.

Fudbaleri Bajerna igrali su nerešeno sa Majncom, čime su vezali drugi remi u Bundesligi, dok je Darmštat pobedio Hamburg i ostao u igri za opstanak.

Bajern ima devet bodova više i utakmicu više od drugoplasiranog Lajpciga, dok je Majnc osvojio važan bod u borbi za opstanak i sada je 13. na tabeli sa 33. Darmštat je iznenađujuće pobedio Hamburg kao gost sa 2:1, golovima Ajtaka Sulua i Feliksa Platea.

Fabijan Holand je postigao autogol u nadoknadi vremena za konačan rezultat.