Roma na kolenima, minimalac Junajteda, a Šalke - HEROJSKI! (VIDEO)

liga evrope, 1/8 finala

Ranije, plasman su obezbedili Bešiktaš, Genk i Selta.

Ajaks je kod kuće pobedio Kopenhagen 2:0 i tako nadoknadio zaostatak od 2:1 iz prvog meča. Anderleht je na svom terenu pobedio APOEL 1:0, što je isti rezultat kojije bio u prvom meču. Romine nade da će nadoknaditi zaostatak od 4:2 protiv Liona doživele su ozbiljan udarac već u 16. minutu, kada je Muktar Dijahabi posle slobodnog udarca glavom postigao gol.

Kevin Strutman je izjednačio samo minut kasnije, ali to je bilo sve što je Roma uspela da uradi. Rimljani su na kraju pobedili 2:1, ali zahvaljujući autogolu Luke Tusara. Mančester junajted je kod kuće pobedio Rostov 1:0 golom Mate. U prvom meču bilo je 1:1. Ranije, plasman su obezbedili Bešiktaš, Genk i Selta.

LIGA EVROPE - revanši 1/8 finala

Bešiktaš - Olimpijakos 4:1 (2:1) /Abubakar 10, Babel 22, 75, Tosun 84 - Elijunusi 31/

Genk - Gent 1:1 (1:0) /Kastanj 20 - Vestret 84/

Krasnodar - Selta 0:2 (0:0) /Maljo 52, Aspas 80/

Ajaks - Kopenhagen 2:0 (2:0) /Traore 23, Dolberg 45+3/

Anderleht - APOEL 1:0 (0:0) /Ačeapong 64/

Roma - Lion 2:1 (1:1) /Strotman 17, Tusar 60. autogol - Dijakbi 16/

Borusija Menhengladbah - Šalke 2:2 (2:0) /Kristensen 26, Daud 45+2 - Gorecka 54, Bentaleb 68. penal/

Mančester Junajted - Rostov 1:0 (0:0) /Mata 70/