CENE U HRVATSKOJ SKUPE I ZA NEMCE: Riba u restoranu 110 evra, palačinka na plaži 6, a tek da vidite SMEŠTAJ
Foto: Ilustracija, EPA-EFE/ANTONIO BAT

PAPRENO

CENE U HRVATSKOJ SKUPE I ZA NEMCE: Riba u restoranu 110 evra, palačinka na plaži 6, a tek da vidite SMEŠTAJ

Turisti ove sezone treba da spreme čak 22 evra za burger, 18 evra za lignje, i oko šest evra za palačinke.

Objavljeno:

Zbog visokih cena, letovanje na Jadranu je mnogima postalo krajnje izazovno, pa čak i imućnijim strancima – posebno iz Nemačke, koji su najbrojniji gosti.

Turisti ove sezone treba da spreme čak 22 evra za burger, 18 evra za lignje, i oko šest evra za palačinke.

A ako požele kilogram sveže ribe, za to zadovoljstvo treba izdvojiti 110 evra.

Mario iz Austrije kaže da obožava Hrvatsku, ali zbog cena u Hrvatskoj koje su otišle „u nebesa“ razmišlja da koktele sledeće godine ispija u Grčkoj ili Egiptu.

– Preskupo je i prestajemo s odmorima u Hrvatskoj. Samo apartman bez ičega košta nas oko 2.200 evra za dve nedelje. Pre dve godine, to slično bih platio upola manje – iskren je Mario.

Turisti napuštaju Hrvatsku zbog paprenih cena

Ne sviđa mu se ni što mala porcija krompirića na plaži košta kao pet kilograma krompira u radnji.

– Četiri evra? Jako je skupo, u Austriji biste mali pomfrit platili možda dva i po – priča Mario za hrvatski portal, a mi vas podsećamo na iskustvo dela ekipe Telegraf Biznisa na plaži Jaz u Budvi, kada smo naručili burger i pomfrit.

Inače, u Hrvatskoj se trenutno nalazi 50.000 gostiju više nego prošle godine u ovo vreme, a najbolje „prolaze“ Rovinj, Poreč i Dubrovnik.

Direktor Turističke zajednice grada Dubrovnika, Miro Drašković, objasnio je da taj grad ima „svoj nivo cena“, ali da isto tako ima i kvalitetnu ponudu i mnogo sadržaja.

Slično kao i Mario iz Austrije, na cene hrane na hrvatskom primorju ove godine žale se i Maria i Aleks iz Nemačke, koji su za dve kugle sladoleda dali sedam evra.

– Iz Nemačke smo, i tamo je 1,5 evra kuglica, a ovde samo možemo da gledamo – priča Tatiana, majka troje dece. A o aktuelnim cenama u Nemačkoj, i uopšte o životu u toj zemlji, pisala je i naša dopisnica.

I za kraj ove priče, osvrćemo se i na cene smeštaja. Anamari iz Belgije je jednu noć u kampu platila 89 evra.

– Na Pagu nam se domaćica izvinjavala, jer je cena kampovanja tako visoka. Ovo je tako divna zemlja, ali nažalost, mi se više ne vraćamo. Imamo prijatelje koji isto imaju kamper i već smo im pisali da ne dolaze – zaključila je Anamari.

(Espreso/Dnevnik.hr/Luftika)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.