ARGENTINAC SPREČIO SRPSKI OKRŠAJ U MELBURNU: Indisponirani Lajović ispao u 3. kolu, sudija ga oštetio dodatno!
Dušan Lajović je eliminisan sa Australijan opena, Foto: EPA/Roman Pilipey

Australijan open 2020

Deluje da je mogao mnogo bolje i mnogo više od onoga što je prikazao na ovom meču

Objavljeno: 08:48h

Dušan Lajović je zaustavljen u 3. kolu Australijan opena od strane Dijega Švarcmana koji ga je pobedio u tri seta 6:2, 6:3, 7:6 (7).

Tako će Srbija ostati uskraćena za srpski okršaj u Melburnu, jer pobednik ovog meča ide na megdan Novaku Đokoviću osmini finala.

Dijego Švarcman ide na megdan Novaku Đokoviću
Dijego Švarcman ide na megdan Novaku Đokovićufoto: EPA/Roman Pilipey

Velika šteta za Ducija koji od početka sezone igra sjajno i deluje da je u odličnoj formi, ali to se nije videlo u okršaju sa 14. teniserom na ATP listi.

Očekivalo se mnogo više od srpskog tenisera u ovom meču i svi znamo da on može mnogo više da pruži, ali čini se da je iz svlačionice na teren već izašao sa osećajem da je izgubio prvi set.

Dušan Lajović je prvi set izgubio još u svlačionici
Dušan Lajović je prvi set izgubio još u svlačionicifoto: EPA/Roman Pilipey

Nizao je neiznuđene greške i poklanjao i poene i gemove Argentincu koji je to znalački koristio i vrlo brzo je osvojio prvi set, a od toga Srbin nije uspeo da se oporavi ni u drugom setu što je pokazao propustivši nekoliko prilika za brejk.

Tek u trećem setu je zaigrao na višem nivou i došao čak do tri set lopte u taj-brejku, ali nijednu nije iskoristio i zato je kažnjen gubitkom celog meča.

1 / 7 Foto: EPA/Roman Pilipey

Doduše, tada je i oštećen pošto je pri jednoj set lopti imao servis viner, ali linijski sudija se oglasio i uzviknuo "Aut", međutim, nakon čelendža je utvrđeno da je servis bio dobar, ali je sudija u stolici umesto poena za Lajovića, odlučio da se ceo poen ponovi i s time je otišla i njegova koncentracija.