ČUDESAN PREOKRET, A NA KRAJU SUZE: Argentinac izbacio najvećeg favorita u Novakovom delu žreba!

1/8 VIMBLDONA

Filmski meč

Objavljeno: 22:23h

Gvido Pelja je napravio malo čudo, pošto je bio bolji od Kanađanina Miloša Raonića u epskom duelu rezultatom 3:2 (3:6, 4:6, 6:3, 7:6, 8:6) za tri sata i 44 minuta tenisa.

Delovalo je da je Pelja na pragu lakog poraza nakon prva dva seta tokom kojih je Raonić lako kontrolisao ritam ubitačnim servisima. Ipak, u trećem setu stvari su se promenile, a Pelja je pokazao svim navijačima da je daleko od jednostranog „šljakaša“ kakvim su ga mnogi smatrali. Bio je mnogo veštiji u završnicama četvrtog i petog seta i stigao do najvećeg uspeha na Vimbldonu u karijeri.

Đoković, ako u četvrtfinalu elimiše Davida Gofana, u polufinalu ide upravo na boljeg iz duela Pelja - Bautista Agut.