NADALOVA OSVETA CICIPASU: Kralj šljake čeka Đokovića u finalu Rima!
Rafael Nadal u finalu Rima, Foto: AP

masters u rimu

Ubedljiva partija španskog tenisera

Objavljeno: 17:53h

Kralj šljake je u finalu Mastersa u Rimu - Rafael Nadal se osvetio Stefanosu Cicipasu za poraz iz polufinala Madrida, pošto ga je nadigrao ga posle jednog sata i 43 minuta igre u dva seta (6:3, 6:4).

U borbi za titulu Španca čeka susret sa pobednikom duela između najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića i Dijega Švarcmana iz Argentine.

Španac je meč otvorio osvajanjem svog servisa, ali ga je grčki teniser i te kako izazvao, da bi usledio Nadalov brejk. Cicipas je odmah imao šansu da mu uzvrati, ali se njegov rival odbranio, a potom su obojica bili izuzetno sigurni na svojim servisima do kraja seta.

U drugom setu je ključni gem bio treći, kada je ‚kralj šljake‘ iskoristio treću brejk priliku. Od tog trenutka Cicipas više nije ni mogao da ugrozi Nadala, koji je rutinski priveo meč kraju. Nadal će se u nedelju boriti za prvu titulu ove sezone, a 81. u karijeri.