NIKAD NE OTPISUJTE OVOG ČOVEKA: Đoković spasio dve meč lopte, slomio reket, pa pobedio Del Potra za polufinale Rima
Novak Đoković je pokazao zašto je najbolji, Foto: AP

masters u rimu

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

Objavljeno: 01:17h

Novak Đoković se plasirao u polufinale Mastersa u Rimu pošto je u neverovatnom meču pobedio Huana Martina Del Potra - 2:1.

Više od tri sata čudesnog tenisa priredili su nam Deplo i Nole - sjajni servisi, poeni za TV špice, preokreti, lomljavina reketa - tenis za bogove.

Novak je uspeo da se vrati iz mrtvih, spasio je dve meč lopte u drugom setu i došao do velike pobede.

Delpo je od početka igrao sjajno, a posebno je bio dobar kada je Đoković imao brejk lote. U prvom setu je spasio čak šest, a ključan detalj se dogodio u sedmom gemu prvog seta, kada je argentnski teniser uzeo brejk Novaku. Đoković nije uspeo da vrati brejk i Delpo je uzeo prvi set.

Drugi set nam je doneo pravu dramu. Đoković je imao sve u svojim rukama, pošto je napravio brejk na vreme, čak je imao i set lopte, ali je Argentinac uspeo da vrati brejk i odvede meč u taj-brejk, gde je prvi reket sveta pokazao zašto je tu gde jeste! Novak je spasio dve meč lopte na impozantan način i odveo duel u treći set.

Treći set su odlučili četvrti i peti gem. U četvrtom je Đoković spasao tri vezane brejk lopte i na kraju odbranio servis. U petom je ukrotio veliku većinu sjajnih prvih servisa protivnika i na kraju došao do brejka, koji je trasirao put do pobede.

Novak Đoković će se u polufinalu sastati sa Dijegom Švarcmanom, a taj meč je predviđen da se igra u subotu od 20 časova.

KRAJ! Veličanstvena pobeda Novaka Đokovića!

5:4 - Del Potro je uspeo da osvoji gem i sada če najbolji teniser na svetu servirati za pobedu i plasman u polufinale.

5:3 - Novak je blizu pobede - Delpo servira za opstanak u meču.

4:3 - Prekida seriju Argentinac i dolazi do gema na svoj servis.

4:2 - Rutinski uzima ovaj gem najbolji teniser sveta, vidi se umor kod Del Potra.

3:2 - BREJK! Đoković dolazi do prvog brejka u trećem setu. Ne sluša forhned Delpa i Nole koristi svoju šansu.

2:2 - "Ustajte bre, ustajte" Novak je podigao boks na noge i spasao tri brejk lopte!

1:2 - Bez brejka u trećem setu, Delpo uzima gem na svoj servis. Stradao je Đokovićev reket tokom ovog gema nakon jednog promašenog udarca. Argentinac koristi nervozu našeg asa i dolazi do nove prednosti.

1:1 - Izjednačio je Đoković.

0:1 - Delpo uzima prvi gem u trećem setu

ĐOKOVIĆ JE IZJEDNAČIO U SETOVIMA!

7:6 (8:6) - KAKAV IGRAČ, STRAŠAN IGRAČ! Novak Đoković je spasio dve meč lopte i izjednačio u setovima 1:1!

6:6 - Gledaćemo taj-brejk u drugom setu!

6:5 - Đoković je uzeo vrlo bitan gem u drugom setu. Sada je pritisak na Delpu.

5:5 - Odlično igra Argentinac, koji dolazi do izjednačenja!

5:4 - BREJK! Nije dobro... Đoković nije uspeo da osvoji set! Loše je prvi reket sveta servirao, a Del Potro je to umeo da iskoristi.

5:3 - Del Potro je spasio jednu set loptu i uspeo je da ostane u ovom setu! Novak sada servira za izjednačenje.

5:2 - Sjajni servisi Đokovića za veliku prednost u drugom setu.

4:2 - BREJK! Imao je sreće Novak u ovom gemu, ali ju je i zaslužio! Đoković konačno uspeva da napravi brejk!

3:2 - Nije imao problema Đoković u ovom gemu, bez problema je došao do prednosti u drugom setu.

2:2 - Najbrži gem koji večeras uzima Del Potro. Argentinac nije izgubio nijedan poen u ovom gemu. Novak bez šansi...

2:1 - U prva dva poena dva sjajna voleja Đokovića kojima je okončao poene. Još jedan fantastičan drop-šot donosi Novaku tri gem lopte, a zatim i veoma lak servis gem za novo vođstvo.

1:1 - Ponovo Novak nije uspeo da napravi brejk iako je imao šansu. Dobro servira u odlučujućim momentima Del Potro.

1:0 - Đoković osvaja prvi gem u drugom gemu!

DEL POTRO VODI SA 1:0 U SETOVIMA!

4:6 - Del Potro osvaja prvi set! Đoković nije uspeo da iskoristi tri brejk lopte i Argentinac je došao do velike prednsoti. Još od Monte Karla i poraza od Medvedeva Novak nije izgubio set.

4:5 - Uspeo je Nole da uzme gem na svoj servis, ali sada ga očekuje teži posao, pošto će morati da napravi brejk ukoliko hoće da ostane u setu.

3:5 - Argentinac je bez većih problema uzeo gem i sada će Đoković servirati za opstanak u prvom setu.

3:4 - BREJK! Del Potro je uspeo da dođe do prvog brejka na meču. Novak je napravio dve neiznuđene koje su ga koštale izgubljenog gema na svoj servis.

3:3 - Ne upseva Nole da dođe do brejka - Del Potro uzmima gem na svoj servis.

3:2 - Đoković nastavlja dobro da servira i bez većih problema uzima gem.

2:2 - Imao je Novak dve brejk lopte, ali je Argentinac uspeo da sačuva svoj servis.

2:1 - Maestralno je završio ovaj gem Đoković, idealan drop-šop i prvi reket sveta dolazi do nove prednosti..

1:1 - Argentinac dolazi do izjednačenja.

1:0 - Dobrim servisom Novak stiže do prvog gema na meču.

22:05 - Meč Đokovića i Del Potra je počeo.

22:00 - Počelo je zagrevanje.

21:50 - Sahari i Mladenović su malo odužile svoj meč, pa će duel Novaka Đokovića i Huan Martin Del Potra početi sat vremena kasnije od ternima za kada je bio predviđen.