NOVAK JE U OSMINI FINALA VIMBLDONA! Edmund uzeo jedan set, pa video pravo Đokovićevo lice! (FOTO) (VIDEO)

Vimbldon 2018

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog...

Objavljeno: 10:04h

Novak Đoković je posle četiri seta i nepuna tri sata, uspeo da pobedi Kajla Edmunda sa (6:4, 3:6, 2:6, 4:6) i plasira se u osminu finala Vimbldona!

Nole je meč otvorio nedovoljno agresivno pa je nakon igre gem za gem, pri rezultatu 3:3 Edmund došao do prvog brejka na meču.

Đoković je do kraja seta uspeo da osvoji samo jedan gem pa je na kraju Britanac osvojio prvi set rezultatom 6:4 u svoju korist.

Momenat iz drugog seta
Momenat iz drugog setafoto: Reuters

Zatim se u drugom setu preslikao prvi deo meča pa je opet rezultat bio 3:3, ali za razliku prvoog seta prednost je napravio Đoković koji protivniku nije dozvolio da uzme više nijedan gem, pa je sigurno priveo set kraju i izjednačio rezultat na meču.

To je dalo vetar u jedra našen teniseru, koji je treći set za rešio u svoju korist za 40 minuta igre, rezultatom 6:2.

A onda je počeo set odluke u kojem smo opet gledali tenis iz prva dva seta ovog dvoboja, ponovo je rezultat bio 3:3, ali je ovog puta kao i u prvoj deonici Edmund prvi došao do četvrtog gema i prednosti i to uz malu pomoć arbitara.

Međutim Đoković je izgleda to shvatio lično pa je u nastavku seta uspeo da veže tri gema i privede meč kraju i tako se plasira u osminu finala Vimbldona.

Novak slavi pobedu
Novak slavi pobedufoto: Reuters

Novak Đoković će se u osmini finala sastati sa Karenom Kačanovim koji je porazio Fransesa Tiafoa.

4:6 - Đoković ekspresno uzima poslednji gem i prolazi u osminu finala Vimbldona!

4:5 - Nole dolazi na gem od meča!

4:4 - Đoković ponovo vraća egal.

3:4 - Edmund dolazi do nove prednosti!

Momenat kada Novak razgovara sa sudijom
Momenat kada Novak razgovara sa sudijomfoto: Reuters

3:3 - Đoković opet vraća set u egal.

3:2 - Britanac vraća prednost u četvrtom setu.

2:2 - Đoković vraća set u egal.

2:1 - Edmund opet uzima gem.

1:1 - Nole uzvraća!

1:0 - Edmund uzima gem na svoj servis.

2:6 - Nole osvaja treći set i dolazi do prednosti od 2:1.

2:5 - Đoković uzima drugi brejk u setu, i sada će servirati za osvajanje istog.

2:4 - Đoković vraća prednost na dva gema razlike.

2:3 - Edmund uzvraća!

1:3 - Nole uzima gem!

1:2 - Đoković uzvraća ekspresno.

1:1 - Edmund izjednačava.

0:1 - Đoković posle maratonskog gema stiže do prednosti u trećem setu.

3:6 -Nole je uspeo da osvoji drugi set!

3:5 - Novak je iskoristio tek devetu brejk loptu na meču.

3:4 - Srpski teniser asom dolazi do još jednog vođstva. Može li sada i do brejka?!

3:3 -Ali, Edmund opet uzvraća.

2:3 - Novak opet preuzima prednost.

2:2 - Edmund odmah uzvraća.

1:2 - Nole stiže do nove prednosti.

1:1 - Posle velike borbe Edmund izjednačuje, morao je da brani i brejk loptu.

0:1 - Đoković uzima gem na svoj servis.

6:4 - Edmund uspeva da osvoji prvi set!

5:4 - Đoković je uspeo da se izvuče, za sad.

5:3 - Edmund dolazi do prednostiod dva gema!

4:3 - Prvi brejk na meču!

3:3 - Edmund izjednačuje !

2:3 - Nole sigurnom igrom do novog gema!

2:2 -Britanac lako do novog izjednačenja.

1:2 - Doković asom dolazi do prednosti.

1:1 - Edmund odmah izjednačuje!

0:1 - Meč je počeo, Nole već vodi!

17.51 - Kerberova je slavila sa 2:0 u setovima, te Nole i Kajl na teren izlaze već u 18 i 15.

17.15 - Nole i Kajl izlaze na Centralni teren odmah po završetku meča Kerber - Osaka, a to bi moglo da bude i pre 18.30. Kerber već vodi sa 1:0 u setovima, a već je uzela brejk i u drugom.

17.03 - Pogledajte zastavu koju je Bi-Bi-Si stavio pored Noletovog imena pred ovaj meč.