DANAC ZABRINUO, PA SE PROBUDIO: Rune u četvrtfinalu Brizbejna!
Pobeda za mladog tenisera, Foto: EPA/ALESSANDRO DI MARCO

atp

Pobeda za mladog tenisera

Holger Rune, prvi nosilac na turniru u Brizbejnu, uspeo se plasirati u četvrtfinale nakon izazovnog meča protiv Aleksandra Ševčenka iz Rusije.

Danac je pobedio rezultatom 6:4, 5:7, 6:2, nakon skoro dva i po sata borbe. Rune je osvojio prvi set nakon brejka u sedmom gemu, ali je Ševčenko izjednačio u drugom setu, pobedivši ga 7:5.

Međutim, Rune se vratio s dva brejka na početku odlučujućeg seta i završio meč sa 6:2.

U četvrtfinalu, Rune će igrati protiv Australijanca Džejmsa Dakvorta, koji je bio bolji od Janika Hanfmana, pobedivši 4:6, 6:1, 7:6 (2).

Drugo četvrtfinale će se odigrati između Romana Safiulina i Matea Arnaldija. Rus Safiulin je pobedio Alekseja Popirina sa 6:7 (9), 6:4, 7:6 (3), dok je Italijan Arnaldi savladao Slovaka Lukasa Kleina sa 6:4, 3:6, 7:5.

U osminu finala se plasirao i Francuz Hugo Gaston, koji je pobedio Amerikanca Aleksa Mikkelsena sa 6:4, 6:4.