BESPOŠTEDNA BORBA U FINALU: Imamo novog šampiona Šangaja!
Andrej Rubljov i Hubert Hurkač uoči početka finalnog meča u Šangaju, Foto: Wang Lili / Xinhua News / Profimedia

MASTERS

Strašan meč u finalu odigrali su Poljak i Rus

Objavljeno: 13:07h

Hubert Hurkač je novi šampion Mastersa u Šangaju.

On je u velikom finalu posle žestoke i bespoštedne borbe savladao Andreja Rubljova rezultatom 2:1 (6:3, 3:6, 7:6 (8)).

Ovo je bio njihov peti međusobni duel i treća pobeda Poljaka, a meč je trajao 129 minuta.

Hurkač je tako osvojio svoju drugu titulu u sezoni, a sedmu u karijeri.

Hubert je odigrao sjajan prvi set, brzo je napravio brejk i kasnije lako priveo set kraju i osvojio ga rezultatom 6:3.

Drugi set je bio identičan, ali je ishod bio drugaliji. Rubljov je odmah oduzeo servis rivali i poveo rezultaom 3:0. Rus je bez problema sačuvao prednost i rezultatom 6:3 izjednačio na 1:1.

Najveća borba viđena je u trećem setu. Rubljov je prvi propustio brejk loptu u trećem gemu, a potom je Hurkač pri rezultatu 5:4 na Andrejev sevris propustio meč loptu.

Ušlo se u taj-brejk, a Rubljov je poveo sa 3:0, a kada je na semaforu bilo 5:2 za Rusa činilo se da je to to.

Ipak, Hurkač osvaja tri poena u nizu i stiže do 5:5. Poveo je Rubljov 6:5 i imao meč loptu, ali se Poljak izvukao sa dva asa koji su mu doneli drugu meč loptu, koji nije uspeo da iskoristi.

Napravio je novi mini-brejk popularni Hubi, ali se Rubljov i ovog puta spasao i izjednačio na 8:8.

U naredna dva poena spasa nije bilo za Rusa, Hurkač ih je osvojio i osvojio titulu.

Poljaku je pripalo 1000 ATP poena i ček na 1,26 miliona dolara, dok je Rubljov zaradio 500 ATP bodova i 662.360 dolara.