NEMILOSRDAN: Hurkač prvi polufinalista Sinsinatija!
Hubert Hurkač, Foto: Leslie Billman / Zuma Press / Profimedia

RUTINA

Poljak prvi do polufinala Sinsija

Objavljeno: 21:11h

Poljski teniser Hubert Hurkač prvi je polufinalista Mastersa u Sinsinatiju.

On je u četvrtfinalu u dva seta savladao Alekseja Popirina rezultatom 2:0 (6:1, 7:6).

Duel je trajao 76 minuta, a ovo je bio treći međusobni duel dvojice tenisera i treći trijumf Poljaka.

Hurkač će u polufinalu igrati protiv pobednika duela između Karlosa Alkarasa i Maksa Pursela.

Poljski igrač je u prvom setu dva puta napravio brejk, a Popirin je jedva uspeo da osvoji jedan gem u ovom delu igre.

U drugom setu viđena je daleko veća borba. U njemu nismo videli nijedan brejk, pa se pobednik seta tražio u taj-brejku.

Hurkač je poveo sa 6:1 i činilo se da je to to, ali je Popirin potom osvojio šest poena u nizu i poveo 7:6. Ipak, Poljak je uspeo da preokrene i sa 10:8 osvoji taj-brejk i obezbedi plasman u polufinale.

00:39

LUPIO ŠAMAR PROTIVNIKU NA MREŽI! Ovo tenis nije video: Pružio mu ruku, pa ga ZALEPIO PO FACI!