ALKARAS JEDVA PREŽIVEO LAKI LUZERA: Španac prešao na travu, ali se još oporavlja od Đokovića...
Karlos Alkaras, Foto: Adrian DENNIS / AFP / Profimedia

DRAMA

Objavljeno: 18:45h

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u 2. kolo ATP turnira u londonskom Kvinsu.

On je na startu turnira savladao francuskog igrača Artura Rinderkneha posle preokreta rezultatom 2:1 (4:6, 7:5, 7:6 (3)).

Bio je ovo njihov drugi međusobni duel i drugi trijumf drugog tenisera planete, meč je trajao 157 minuta.

Španac će u drugom kolu igrati protiv Jiržija Lehečke, koji je na startu elminisao drugog španskog tenisera, Alehandra Davidoviča Fokinu.

Alkaras je pretio od starta prvog seta, ali je propustio tri brejk lopte, a onda je u osmom gemu izgubio svoj servis.

Uspeo je Karlos da uzvrati u narednom gemu, ali Artur pravi novi brejk i osvaja prvi seti rezultatom 6:4.

Velika borba vodila se u drugom setu, a brejkova nije bilo sve do 11. gema kada je Alkaras iskoristio drugu brejk priliku, a potom je bezu problema dobio gem na svoj servis i rezultatom 7:5 izjednačio na 1:1 u setovima.

Već u drugom gemu odlučujućeg seta Francuz stiže do brejka, ali je odmah napravio i ribrejk.

Imao je Španac još nekoliko brejk šansi, ali nijednu nije iskoristio, pa se pobednik tražio u taj-brejku.

Alkaras je bio sigurniji u odlučujućem 13. gemu i bez problema ga je rešio u svoju koristi i stigao do pobede i prolaska u drugo kolo turnira u Kvinsu.

Karlos je ovim trijumfom uspeo da ostane u borbi za prvo mesto, koje će biti njegovo ukoliko osvoji ATP turnir u Londonu.