Sve što niste znali o Tijani Bogdanović, osvajačici druge medalje za Srbiju u Riju!

Nova zvezda srpskog sporta!

Ona je devojka koja je u četvrtfinalu Olimpijskih igara slavila nad svojim idolom, kineskinjom Đingju Vu
Objavljeno: 15:05h

2013. godine, sa svega 15 "ljeta" postala je senior. Trostruki je uzastopni šampion Balkana, aktuelni juniorski prvak Evrope u kategoriji do 46 kilograma i svetski do 49 kilograma.

Tokom prethodne godine osvojila je, pored svega, srebro na Evropskim igrama u Bakuu, zlaznu medalju na prestižnom Fuđaira openu, kao i srebro na Evropskom prvenstvu u Rusiji, što je bila njena prva seniorska medalja.

2015. godine dodeljena joj je nagrada za najbolju mladu sportistkinju Srbije, a ove godine je završila Sportsku gimnaziju u Beogradu, tako da je i pored škole, mogla da se posveti treninzima.

Na kvalifikacionom turniru za OI u Istanbulu, hrabra i neustrašiva Tijana ostvarila je u januaru 2016. tri pobede i obezbedila mesto na Olimpijskim igrama kao 72. predstavnik Srbije. Možda i najbolji.

Tijana, kapa ili šlem dole od cele naše redakcije. Nadamo se dugoj i plodonosnoj karijeri u svakom pogledu. Kako rezultatskom, tako i novčanom!