Marinine ratnice imale dobijenu utakmicu, ali su se ulepile u javorov sirup! (FOTO)

težak poraz

Imale su "Orlice" i 18 poena prednosti u trećoj deonici
Objavljeno: 22:17h

U nastavku su "Orlice" uhvatile još jači ritam, pa su u jednom trenutku imale i plus 18 u trećoj deonici. Ta prednost se polako smanjuje i pet minuta pre kraja meča, Kanađanke su izjednačile, a potom i povele sa 63:61.

Tada stvari u svoje ruke uzima Jeca Milovanović i vezuje sedam poena zaredom i tako održava svoju ekipu u životu. Velika pomoć stiže od Ane Dabović koja je potom vezala dva poena zaredom sa penala - 67:65.

To ipak nije bilo dovoljno za trijumf, Kanađamnke su imale više koncentracije i odnele pobedu rezultatom 71:67. Trojku za pobedu našeg rivala donela je Mia-Maria Langloa osam sekundi pre kraja.

Kija Nurs je harala našom odbranom i bila je nerešiva enigma za Marinine ratnice.

To je drugi poraz izabranica Marine Maljković nakon neuspeha protiv Španije.

Najjefikasnije u redovima Srbije bile su Jelena Milovanović sa 19 i Ana Dabović sa 15 poena, dok je Sonja Petrović dodala 14 koševa.

Pobednički tim predvodila je Predvodila je Kija Nurs sa 25 poena, a pripomogle su joj Miranda Ajim, Nira Filds i Kim Goše sa po osam koševa.