KOŠARKAŠICE IDU KUĆI BEZ MEDALJE: Australiji bronza u muškoj košarci, Brazilu drama u fudbalskom finalu

Tokio 2020

Dešavanja sa olimpijskih igara u Tokiju možete uživo pratiti na našem portalu

Objavljeno: 19:37h

Srbija će ove subote na borilištu imati predstavnike samo u jednom ekipnom sportu, ženskoj košarci.

Naša selekcija od 9.00 igra meč za bronzu, a rival joj je Francuska.

Pažnju privlači finale košarkaškog turnira za muškarce između SAD i Francuske, fudbalskog između Brazila i Španije od 13.30, rukometnog od 14.00 između Francuske i Danske, odnosno odbojkaškog takmičenja u kojem se sastaju od 14.15 Francuska i Rusija.

Pored ovih, na programu će biti još 15 sportova.

16:43 - Francuska je pobednik u muškoj odbojci pošto je u odlučujućem petom setu bila bolja od Rusije 15:12.

16:27 - Fudbaleri Brazila osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju pošto su u finalu posle produžetaka pobedili Španiju sa 2:1.

Olimpijska reprezentacija Brazila

16:22 - Kada je reč o finalu odbojkaša, peti set odlučiće kome pripada zlatna olimpijska medalja.

15:51 - Francuska je osvojila zlatnu medalju i muškom rukometu pošto su u finalu savladali Dansku 25:23.

15:04 - Ruskinja Marija Lasickene postala je olimpijska šampionka u disciplini skok u vis.

14:59 - Amerika je osvojila zlatnu medalju u muškoj trci štafeta na 4x400 metara u vremenu 2:55:70.

14:55 - Norveški atletičar Jakob Ingebrigtsen osvojio je zlatnu medalju u trci na 1.500 metara. Norvežanin je slavio rezultatom tri minuta i 28,32 sekunde, što je novi olimpijski rekord.

Jakob Ingebrigtsen

14:44 - Australija je osvojila bronzanu medalju u muškoj košarci pošto je u borbi za medalju savladala Sloveniju 107:93.

13:39 - Nemački trener Kim Rajzner, član nemačkog olimpijskog tima u Tokiju, suspendovana je nakon što su je kamere snimile kako udara konja koji nije hteo da sluša naređenja, tokom ženskog takmičenja u modernom petoboju

13:17 - Izraelka Linoj Ašram osvojila je danas zlatnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji u ritmičkoj gimnastici na Olimpijskim igrama u Tokiju, čime je okončala višedecenijsku dominaciju Rusije u tom sportu.

12:31 - Srpska košarkašica Sonja Vasić rekla je danas da nema za čime da žali na kraju igračke karijere i istakla da je njena generacija uradila mnogo za žensku košarku u Srbiji.

12:18 - Danski biciklisti Lase Norman Hansen i Mihael Morkov osvojili su danas zlatnu medalju u disciplini medison na Olimpijskim igrama u Tokiju.

11:54 - Rukometaši Španije došli su do bronzane medalje na olimpijskom turniru u Tokiju

10:59 - Ženska vaterpolo reprezentacija SAD odbranila je danas zlatnu medalju, pošto je u finalu Olimpijskih igara u Tokiju pobedila Španiju sa 14:5 (4:1, 3:3, 5:0, 2:1).

10:45 - Nažalost, naše devojke su poražene od Francuske u utakmici za bronzu 91:76.

10:20 - Na kraju treće deonice Francuskinje vode 67:56.

09:44 - Velika borba za bronzu, Francuska vodi 43:40 na poluvremenu.

09:22 - Muška odbojkaška reprezentacija Argentine osvojila je danas bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je u utakmici za treće mesto pobedila Brazil sa 3:2 u setovima (25:23, 20:25, 20:25, 25:17, 15:13).

09:20 - Nakon prvih 10 minuta Srbija vodi 23:19 - SAMO JAKO!

09:12 - Brazilski bokser Ebert Konsejsao Sousa osvojio je danas zlatnu medalju u srednjoj kategoriji na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je nokautom pobedio Ukrajinca Aleksandra Kužnijaka.

09:00 - Naše devojke kreću u borbu za bronzu - IDEMO!

08:58 - Međunarodni olimpijski komitet (MOK) završio je postupak protiv dve kineske biciklistkinje, osvajačice zlatnih olimpijskih medalja na Igrama u Tokiju, koje su na pobedničkom postolju nosile značke sa likom komunističkog lidera Mao Cedunga.

Kineskinje, Olimpijske igre

08:37 - Ženska vaterpolo reprezentacija Madjarske osvojila je danas bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je u utakmici za treće mesto pobedila Rusiju sa 11:9 (2:2, 5:3, 0:3, 4:1).

08:29 - Na Ceremoniji zatvaranja XXXII Letnjih Olimpijskih igara nosilac zastave Republike Srbije biće Jovana Preković.

08:00 - Kineske takmičarke osvojile su danas zlatnu medalju u kanuu dvokleku na 500 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju

07:50 - Američka golferka Neli Korda osvojila je danas zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju

07:42 - Britanski bokser Galal Jafai osvojio je danas zlatnu medalju u muva kategoriji na Olimpijskim igrama u Tokiju. Jafai je pobedio Karla Palama sa Filipina na poene 4:1

07:33 - Norveški takmičari osvojili su danas zlatnu medalju u odbojci na pesku na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto su pobedili Rusiju sa 2:0 u setovima (21:17, 21:18).

07:23 - Mađarske kajakašice osvojile su danas zlatnu medalju u četvercu na 500 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Madjarska je pobedila rezultatom 1:35,463 minuta.

07:15 - Kenijska atletičarka Peres Džepčirčir osvojila je danas zlatnu medalju u maratonu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

07.00 - Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država osvojili su olimpijsko zlato, pobedom nad Francuskom rezultatom 87:82.