PORAZ KOJI NE BOLI: Crna Gora bolja od Srbije, naše heroine završile SP kao šestoplasirane!
Ženska rukometna reprezentacija Srbije, Foto: EPA/Franck Robichon

A, SAD, KVALIFIKACIJE

Objavljeno: 08:57h

Rukometašice Srbije izgubile su od Crne Gore 28:26 (13:12) u meču za peto mesto na Svetskom prvenstvu u Japanu.

Srbije je bolje otvorila meč serijom 6:2 koja je okončana golom Sanje Radosavljević u 12. minutu.

Brz centar Crnogorki i ratoborna odbrana doneli su im preokret, pa je četiri minuta pre kraja prvog dela rezultata bio 12:8. Do kraja poluvremena Trifunović i Janjušević u bekovskoj postavi smanjile su zaostatak na jedan gol.

U nastavku je viđena izjednačena borba, igralo se gol za gol sve do 45. minuta kada Crna Gora pravi seriju od 3:0 i tu prednost uspešno je održavala. U finišu meča srpske rukometašice uspele su da dođi na gol zaostatka, ali je golmaka Crne Gore zabeležila dve važne odbrane, koje su omogućile trijumf rivalu.

Katarina Tomašević
Katarina Tomašević foto: Saša Pavlić Koky

Verovatno i presudni momenat utakmice bio je povreda Katarine Tomašević u 41. minutu prilikom trka ka svom golu. Pokušala je da odbrani šut u neprirodnom položaju i tom prilikom izvrnula levi skočni zglob. Na sve to naše najbolje rukometašice su u završnici utakmice izgubile previše lopti, što je dodatno otežalo posao.

Najefikasnija u timu Srbije bila je Jovana Stoiljković se pet golova, a Jelena Trifunović postigla je jedan manje.

U pobedničkom timu najbolja je bila Ema Ramusović sa četiri postignuta gola, a istakla se i golmanka Marta Batinović sa osam odbrana.

Naše devojke će na ovaj način igrati prve kvalifikacije za OI još od 1988. u Seulu.