JOKIĆ DALEKO ISPOD SVOG NIVOA: Nejaka Oklahoma razbila Denver! (VIDEO)
I on podbacio: Nikola Jokić, Foto: Profimedia

nagetsi toplo-hladno

Objavljeno: 07:29h

Nikola Jokić se prilično uklopio u sivilo ekipe Denvera na gostovanju Oklahoma sitiju pa je pretrpljen ubedljiv poraz - 94:108.

Aktuelni MVP NBA lige je za 25 minuta na terenu postigao 13 poena, uhvatio 7 lopti, imao 3 asistencije, 2 blokade i 3 izgubljene lopte. Prosek ove sezone mu je 26.3 poena, 13.5 skoka i 7.5 asistencije...

Izgubljena je bila i ova utakmica jer je u jednom trenutku Tander imao i 23 poena prednosti pa je "Džokerova" minutaža smanjena. U timu Nagetsa su ga koliko-toliko pratili Gordon i Rivers sa po 12 poena i Moris sa 10.

Ubedljivo najbolji pojedinac susreta bio je Šej Gildžus-Alegzender sa tripl-dabl učinkom: 27 poena, 11 skokova i 12 asistencija.

Još petorica igrača su imali dvocifren poenterski učinak kod domaćina, a istakao se najviše Bizli sa 17 poena i 11 skokova.

Aleksej Pokuševski je za "Gromove" zabeležio tek 1 skok i 1 ukradenu uz tri izgubljene lopte za 12 i po minuta na parketu. Promašio je jednu dvojku i jednu trojku.

Ovo je bila treća uzastopna pobeda Oklahome.