POENI DANGUBIĆA PRESUDILI: Partizan se BAŠ namučio sa Slaskom!

evrokup grupa a 7. kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 06:53h

Košarkaši Partizana pobedili su Slask 75:73 sedmog kola grupe A Evrokupa.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, i poveli sa 15:8. Posle toga je Željko Obradović tražio tajm aut posle koje se ekipa razmrdala i preokrenula rezultat. 22:15

Druga četvrtina je protekla uglavnom u znaku crno-belih, makar prvi deo jer je Parrizan vodio većinom toka, u jednom delu je to bilo i 30:17, ali su dozvolil da se gosti primaknu i na poluvreme odu sa samo dva poena minusa 37:35.

KK Partizan

Treći i četvrti period je prošao u rezultatskoj neizvesnosti. Partizan se u nekoliko navrata odlašio na pristojnu razliku, ali su se gosti ubrzo vraćali.

Drama je dostigla vrhunac pred sam kraj kada su na dva minuta do kraja gosti imali +5, međutim Partizan se dobrom odbranom vratio. I na nekih 20 sekundi do kraja poenima Nemanje Dangubića slavio u ovom neizvesnom meču.

U ekipi Partizana najbolji je bio Glas sa 18 poena, Trifunović 12 dok je Avramović upisao 10 poena, kao i Ledej.

KK Partizan

Slask je predvodio Kanter sa 21 poenom, Džieva je imao 12, isto toliko je sakupio i Ramljak.

Sledeće kolo crno-beli gostuju ekipi Lokomotive, dok Slask igra kod kuće protiv Huventuda.

IV ČETVRTINA

40. minut - Uhvatio je Dangubić loptu, i poentirao kojim je doneo trijumf svojoj ekipi.

39. minut - Laki i brzi poeni za Partizan, zakucao je Avramović. 73:70

38. minut - Kanter pogodio prvu trojku, gosti vode. 68:71.

37. minut - Nerešeno je u Areni. 68:68

36. minut - Džieva horogom došao do dva poena, posle toga Smailagić pravi peti faul. 68:65

KK Partizan

35. minut - Nova bitna trojka za Partizan, pogodio je Mur. Na drugoj strani je uzvratio istom merom Karolak. 66:63

34. minut - Snažno zakucavanje Smailagića. 63:58

33. minut . Dalas Mur je izveo slobodna bacanja posle pada Trifunovića, pogodio je jedno bacanje. 61:58

32. minut - Aleksandar Džieva, pogodio za dva. 58:56

31. minut - Poeni Zeka Ledeja. 56:52.

III ČETVRTINA

30. minut - Kolenda je pogodio trojku i opet je na kraju četvrtine, samo dva razlike za Partizan. 54:52

29. minut - Druga trojka Zeka Ledeja. 52:44

KK Partizan

28. minut - Sjajan potez Glasa, Partizan ima +7. 49:42

27. minut - Mejers upisao prvo poene. 47:42

26. minut - Trifunović upisao nova dva poena. 47:40

KK Partizan

25. minut - Glas za tri. 45:40

24. minut - Balša Koprivica upisao dva poena. 42:38

KK Partizan

23. minut - Ramljak iz kontre pogodio za dva. 40:38

22. minut - Kanter je bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja. 40:36

21. minut - Trifunović pogađa trojku. 40:35

II ČETVRTINA

20. minut - Kodi Džastis pogodio je za tri, i na poluvreme smo otišli sa samo dva poena prednosti za Partizan.

19. minut - Kontru Partizana je rešio Avramović koji je kao furija prošao stigao do obruča i poentirao 37:29

KK Partizan

18. minut - Zakucava Ivan Ramljak. 35:27

17. minut - Lepa akcija Partizana, na kraju poeni Koprivice. 35:25

16. minut - Nije poentirao Trifunović, dobio je blokadu. 33:25

15. minut - Prva trojka za Zeka Ledeja, Partizan prvi put na dvocifrenoj prednosti. 33:23

KK Partizan

14. minut - Lukaš Kolenda ubacio za dva. 30:23

13. minut - Uroš Trifunović postiže nove poene. 30:17

12. minut - Glas povećava prednost. 26:15

KK Partizan

11. minut - Pogađa Balša Koprivica za dva. 24:15

I ČETVRTINA

10. minut - Cepa mrežicu Gregor Glas, povećava se prednost crno-belih. 22:15

9. minut - Trojka Trifunovića, ponovo vodi Partizan. 19:15

8. minut - Koprivica pravi grešku u koracima, četvrta izgubljena lopta za Partizan. 14:15

KK Partizan

7 minut - Novi poeni Madara, crno-beli smanjili prednost Slaska. 14:15

6. minut - Madar siguran sa penala. 12:15

U toku trajanja tajm auta biće minut ćutanja povodom 21 godine od smrti Harisa Brkića.

Espreso

5. minut - Džieva ponovo pogađa, tajm aut za Partizan. 8:15

4. minut - Aleksa Avramović postiže svoj četvrti poen, potom je pogodio i jedno slobodno bacanje. 8:9

3. minut - Aleksandar Džieva pogađa za dva, vode gosti. 5:7

KK Partizan

2. minut - Avramović pogodio za dva, na drugoj strani Džastis dao trojku. 5:5

1. minut - Prve poene za crno-bele je postigao Alen Smailagić sa linije penala. 1:2

Na utakmici Partizana se ponovo našao i bivši trener crno-belih Duško Vujošević.