DRAMA U PIONIRU: Marinković trojkom ubio Olimpiju u produžetku! (VIDEO) (FOTO)

5. kolo ABA lige

A pre toga je u poslednjoj sekundi regularnog toka utakmice Đorđe Majstorović promašio slobodno bacanje za pobedu
Objavljeno: 19:11h

Partizan je dočekao Union Olimpiju u Pioniru u okviru petog kola ABA lige, a iako se znalo da će utakmica biti veoma teška, retko ko je očekivao da će crno-beli odigrati ovoliko slabo!

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Doduše, ni atmosfera na tribinama i sve što je vezano za ubistvo jednog od vođa navijača nije pomoglo, a slovenačka ekipa je to umalo iskoristila na najbolji način!

Konačan rezultat bio je 86:85 za Partizan, koji je na kraju ipak uspeo da slavi!

Grobari grmeli Švajnštajgeru u Pioniru, a od Novice je dobio specijalni poklon! (VIDEO)

Meč je rešio maestralni Vanja Marinković trojkom na šest sekundi pre kraja produžetka!

Crno-beli ni u jednom trenutku nisu izgledali kao bolji tim na terenu, a Olimpija je, od kada je krajem prve četvrtine preuzela prednost, sve vreme uspevala da je održi. Sve vreme do samog kraja regularnih 40 minuta.

INCIDENTI U PIONIRU: Više od pola hale zviždalo minutu ćutanja za Saleta Mutavog, pa krenula tuča! (VIDEO)

U trećoj četvrtini je slovenačka ekipa napravila seriju od 11:0, što nije uspela u potpunosti da kapitalizuje, ali je toliko loša odbrambena igra Partizana morala da bude kažnjena do kraja.

Kada se još doda da su crno-beli šutirali slobodna bacanja 17/30, sve je jasno!

Iako je Vilijam Hečer postigao čak 20 poena, to je vrlo lako moglo da bude nedovoljno, jer je sa druge strane ultraraspoložen bio Nikola Janković sa 21 poenom, a mogao je da postigne i više da nije promašio čak tri zicera tokom drugog poluvremena.

I košarkaši Partizana morali da izađu u majicama za Saleta Mutavog, a to je naljutilo većinu navijača! (VIDEO)

U pobedničkoj ekipi, 18 poena postigao je Džeferson, dok je drugi najbolji strelac Partizana bio Novica Veličković sa 13! U crno-belom timu se samo dva igrača nisu upisala u strelce - Koprivica i Pot!

Partizan je na ovaj način nastavio da melje, upisavši petu pobedu, dok je Olimpiji ovo čak treći poraz iz četiri utakmice!

Pratite naš dobro poznati "live blog" i ne propustite ništa sa ove utakmice!