ZVEZDA SLAVILA U DERBIJU: Partizan se vratio iz mrtvih, pa promašio šut za pobedu - luda utakmica na Novom Beogradu

aba liga, 8. kolo

SVA DEŠAVANJA SA MEČA PRATILI STE UZ "LAJV-BLOG"

Crvena zvezda je zabeležila pobedu u prvom ovosezonskom Večitom derbiju. U Hali Sportova je savladan Partizan rezultatom 86:85.

Na startu meča je tim Saše Obradovića krenuo silovito i vrlo brzo stekao veliku prednost. Međutim, vratili su se crno-beli u život i smanjili rezultat, pa potom i preokrenuli.

Ali, onda kreće trojkaška rapsodija u režiji srpskog šampiona. Lojd, Volden, Hol i Ročesti su iz svakakvih pozicija rešetali rivala, ali nije to nije pomoglo crveno-belima za osetniju prednost.

Partizan se svaki put dizao i sustizao rivala, najviše zahvaljujući Mekintajeru i Mozliju.

Zvezda je u poslednjoj deonici imala i +11, međutim, desila se ista priča. Partizan se ponovo probudio i za kratko vreme stigao do svega dva poena zaostatka (84:82). na minut i po do kraja.

Brajant je postigao važan poen na minut do završetka meča, vratio prednost na +6, a onda se odbranila Zvezda u narednom napadu.

Međutim Zagorac je pogodio trojku na samom kraju i doneo svom timu napad za pobedu, a Mekintajer nije uspeo da pogodi šut za trijumf.

Lojd je najefikasniji bio sa 18 poena, Volden je ubacio 16, Kuridža je imao 10 koševa.

Sa druge straneTomas je imao 19, Mekintajer je postigao 15, dok je Mozli ubacio 13 poena.

Nakon ovog kola Zvezda je i dalje na vrhu sa svih osam trijumfa, dok je Partizan upisao i treći poraz u ABA ligi.

36. minut - Mozli vraća Partizan na - 6! 80:74.

35. minut - Partizan je slab u ovoj deonici. Lojd postiže 15. trojku za ekipu Zvezde koja ide na +11.

30. minut - Gotova je treća četvrtina. Zvezda vodi sa 74:65 i sa prednošću ulazi u poslednji deo utakmice.

26. minut - Lojd je u trećoj četvrtini postigao 10 poena i nastavio da bude glavni igrač svog tima. Zvezda se još jednom odlepila na polovini trećeg perioda i vodi sa 65:54.

23. minut - Partizan je krenuo da postiže trojke. Ubacio je već dve na startu treće deonice. Zvezda i dalje ima +10!

20. minut - Zvezda na +10! Simonović i Ročesti su postigli šest poena za tri sekunde i vratili ubedljivu prednost svom timu. Poluvreme je u Večitom derbiju.

16. minut - Peh za Lenstona Hola. Zbog povrede prepona je otišao u svlačionicu i pitanje je da li će se vratiti na teren. Partizan ima prednost od 34:33.

15. minut - Loši minuti za Crvenu zvezdu. Partizan vraća prednost u svoju korist, a treba napomenuti da i sa 1/10 u šutu za tri, trenutno vode u ovom duelu.

13. minut - Postiže Teri poene i vraća svoj klub na +3. Uzbudljivo je na Novom Beogradu i prava je šteta što nema navijača na tribinama.

10. minut - Vratio se Partizan Sada je samo na -4, nakon nekoliko vezanih poena. Crveno-beli vode 22:18 u finišu prve deonice.

5. minut - Prva osetna prednost za crveno-bele. Vode sa 16:5 na polovini prve deonice.

3. minut - Zvezda ima prednost od 8:3, O' Brajant je postigao prvu trojku na ovom meču.