TAMAN KAD TREBA: Izuzetno važna pobeda Fenera, Makabi prekinuo niz poraza, slavili i Real i Olimpija!
Pobeda Fenerbahčea, Foto: AP

Evroliga, 18. kolo

Odigrane su četiri utakmice 18. kola Evrolige

Fenerbahče je počeo da se podiže i da beleži pobede u Evroligi. EkipaŽeljka Obradovića je upisala trijumf na gostovanju u Vitoriji protiv Baskonije 79:65.

Odlično prvo poluvreme je odigrao tim iz Istanbula i tada stekao prednost koja mu je obezbedila miran nastavak utakmice.

Brilljirao je Leo Vesterman sa 21 poenom, a pratio ga je Derik Vilijams sa 16. Nikola Kalinić je postigao 4 uz po 3 skoka i asistencije.

U poraženom timu Duška Ivanovića se istakao Šengelija sa 21 poenom, dok je 18 ubacio Jusufa Fal.

Trijumf u gostima u ovom 18. kolu je upisao i Makabi koji je slavio nad Albom u Berlinu 95:89.

"Ponos Izraela" je ovako prekinuo niz od dva poraza i stigao do 12 pobede čime je osigurao četvrto mesto na tabeli.

Odluka je pala u trećoj četvrtini kada su gosti stekli 15 poena prednosti posle čega se "albatrosi" uprkos pokušajima nisu vratili.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ilajdža Brajant sa 19 postignutih poena, Rejnolds je postigao 17, a Vilbekin 15. Sa druge strane Martin Hermanson je postigao 16 poena, dok je Markus Erikson postigao 12 poen.

Real je ostvario pobedu nad Žalgirisom 88:82 iako se gosti ni u jednom trenutku nisu predavali i non-stop su disali za vrat Madriđanima.

Ipak, mnogo više raspoloženih igrača je imao domaćin, čak petoricu sa dvocifrenim učinkom, od kojih je Tomkins upisao 20 poena, Rudi Fernandez 17, Džordan Miki 13, Kampaco 12 i Tavareš 10.

Kod litvanskog tima 21 poen Lekavičijusa, 19 Vokapa i 12 Riversa. Džok Lendejl je postigao 11 uz 4 skoka.

Armani je iskoristio prednost domaćeg terena i pobedio Panatinaikos 96:87.

Deset poena prednosti koje su stekli u prvom poluvremenu su igrači iz Milana uvećali u trećoj četvrtini na 16 i time rešili pitanje pobednika.

Odličan je bio Ćačo Rodrigez sa 22 poena, Kifer Sajks je ubacio 17, a naš Vladimir Micov 11. PAO-u nije pomogla ni odlična partija Fredeta sa 28 poena, dok je Dešon Tomas postigao 15.

Evroliga, 18. kolo:

Alba – Makabi 88:95 Milano – PAO 96:87 Baskonija – Fenerbahče 65:79 Real Madrid – Žalgiris 88:82

petak: 18.00 Himki – Zenit 20.30 Bajern – CSKA 20.45 ASVEL – Crvena zvezda 21.00 Barselona – Efes 21.00 Valensija – Olimpijakos