BJELICA TROJKOM IZ BLOKOVA ZAKOPAO HJUSTON! Srbin heroj Sakramenta! (VIDEO)
Nemanja Bjelica, junak Sakramenta, Foto: AP/David J Phillip

NBA LIGA

Sakramento je u dobroj seriji

Kad je Rasel Vestbruk na 1 sekundu pre kraja pri rezultatu 116:116 uzeo loptu i proleteo pored Badija Hilda, pa položio loptu u koš, svi u dvorani Hjuston Roketsa su pomislili da je utakmica gotova.

Osim Nemanje Bjelice.

Srbin je u sledećem napadu, dok su "rakete" jurile Hilda i Bogdana Bogdanovića da ne bi primili loptu, uhvatio dodavanje, a zatim "rutinski", sa skoro 10 metara, "zviznuo" trojku koja je momentalno ućutkala celu dvoranu.

Bjelica, 3 poena, Sakramento dobio 119:118.

Nemanja je na ovom meču igrao 30 minuta, a šutirao je 6-14 iz igre (3-7 za tri poena) i 2-2 sa linije slobodnih bacanja, a utakmicu je završio sa 17 poena, 5 skokova, 4 asistencije i 3 ukradene lopte.

Drugi Srbin u redovima "kraljeva", Bogdan Bogdanović, igrao je 32 minuta, i uz šut 5-11 iz igre (3-6 trojke) i 0-1 sa linije penala zabeležio 13 poena, 3 skoka i 1 asistenciju.

U Sakramentu je najefikasniji bio Badi Hild sa 26 poena, a kod Hjustona Rasel Vestbruk sa 34 i Džejms Harden sa 27 poena.

Američki mediji (ESPN) pišu da je Luk Volton, kad je preuzeo Sakramento, planirao da Nemanju Bjelicu koristi samo kao visokog igrača koji će da mu stvara dodatni prostor u napadu, ali da se predomislio kad je video šta sve Srbin zna da radi.

- Kako sam ga upoznavao i video za šta je sposoban, shvatio sam da je kompletan igrač - kaže Volton.

- Super dodavanje, ja sam uhvatio loptu, šutirao sam i ušla je - demonstrirao je Bjelica svoju rečitost još jednom.

Trener Hjustona Majk Dentoni nije mogao da veruje šta su njegovi igrači uradili u odbrani:

- Pukli smo. Ostavili smo slobodnog čoveka bez ijednog razloga za to.