REKORD SEZONE NIKOLE JOKIĆA! Denver zgromio Vašington sa 117:104 (VIDEO)
Nikola Jokić je najbolji igrač jednog od najboljih timova u NBA, Foto: AP/David Zalubowski

NBA LIGA

Srbin je bio dominantan pod koševima

Nikola Jokić je sinoć protiv Vašingtona ostvario rekordnih 20 skokova, uz 8 poena (šut 4-8 za dva) i 5 asistencija, a sve ovo za samo 25 minuta (više nije bilo potrebno) u ubedljivoj pobedi Denver Nagetsa od 117:104.

Jokić je igrao baš onoliko koliko je trebalo, u skladu sa novim "load management" trendom u NBA ligi: uhvatio je sve pod košem što se može uhvatiti a, kako se i očekivalo, odbrana Vizardsa bila je bušna "kao švajcarski sir", pa je utakmica rešena brzo i lagano.

Svoje veče imao je novajlija u timu Denvera i, možemo već sad reći, dobro pojačanje tima koji ima vrhunske ambicije - Džerami Grant, koji je zabeležio 20 poena.

Vil Barton je ubacio 17 poena, uz 8 skokova i 8 asistencija, Džamal Marej 16, a Mejson Plamli 15 poena.

Nagetsi u novembru imaju skor od 10-1, a na Zapadu su drugi, utakmicu i po iza Lejkersa, sa skorom 13-3.

Inače, i na ovoj utakmici prevagu je odnela odbrana Denvera: Vašington je "lud tim", koji ne igra odbranu, ali ima sjajan napad, i pre ove utakmice prosek postignutih poena bio im je skoro 120 po meču. Nagetsi su ovo ograničili na 104, i to sa činjenicom da se u 4. četvrtini nisu ni igrale odbrane.

U timu Vašingtona najbolji su bili Džordan MekRe sa 21 poenom, zatim Bredli Bil, Davis Bertans i Moric Vagner sa po 14.