GUDURA VRATIO FENERU BREJK U KAUNASU: Nezaustavljivi Srbin ih vodio do pobede!

Evroliga, 1/4 finale

"Kanarinci" su sada ponovo u vođstvu

Objavljeno: 21:43h

Fenerbahče je vratio brejk u Kaunasu! Žalgiris je pao u prvom meču pred svojim navijačima nakon što je prošle nedelje pobedio favorizovani turski tim u Istanbulu.

"Kanarinci" Željka Obradovića su u jednom dramatičnom meču pobedili 66:57 i tako vratili prednost na svoju stranu 2:1.

Bila je ovo izuzetno čvrsta utakmica u kojoj je odluka o pobedniku pala u poslednjem minutu, iako je domaćin u jednom trenutku prvog poluvremena imao i +9.

Trojka Slukasa u poslednjim sekundama druge četvrtine za zaostatak od samo 3 poena bila je najava fantastične treće četvrtine Fenera u kojoj je dominirao naš Marko Gudurić.

Međutim, meč je odlučila u stvari trojka Meliha Mahmutoglua u poslednjoj sekundi Fenerovog napada na 41 sekundu do kraja meča, kojom su gosti otišli na 62:56.

Usledila je penal završnica u kojoj je Slukas bio nepogrešiv.

Marko Gudurić je bio najefikasniji akter meča sa 17 poena uz 3 skoka i po jednu ukradenu loptu i blokadu u jednom od poslednjih napada Žalgirisa.

Uz njega dvocifren je još bio Veseli sa 10 poena. Nikola Kalinić je ubacio 2 poena. Kod Žalgirisa je najbolji bio Nejt Volter sa 15 poena, ali u poslednjoj četvrtini je potpuno nestao sa terena.