TRAGIČNO VEČE ZA SRBE U NBA: Dabl-dabl Bjelice, Bogdan solidan, ali ono što se desilo Sakramentu nema ni na filmu!
Nemanja Bjelica, Foto: AP

NBA

Situacija za prepričavanje... A, gde je Bobi?

Katastrofalno veče za Srbe u NBA ligi čak i uprkos sasvim solidnom ličnom učinku Nemanje Bjelice i Bogdana Bogdanovića. Sakramento Kingsi su poraženi od Bruklina sa 121:123 i to posle 28 prokockanih poena prednosti koje su imali tokom drugog poluvremena.

Najefikasniji i najbolji igrač koji je i prelomio meč bio je D'Anđelo Rasel sa 44 poena, od čega je 27 postigao u odlučujućoj četvrtini kada je dao čak četiri veoma bitne trojke. Dodao je i 12 asistencija i 4 ukradene lopte. On je na 4:43 minuta pre kraja, kod rezultata 109:102, preuzeo stvari u svoje ruke i vezao čak 16 poena, da bi Džered Dadli trojkom doneo prednost Netsima posle mnogo vremena od 121:119, kada je meč i prelomljen.

Sa druge strane, Marvin Begli je postigao 28 poena, Dearon Foks ga je pratio sa 27, uz 9 asistencija. Nemanja Bjelica je kao starter postigao 14 poena, uz 10 skokova, 3 asistencije i ukradenu loptu za 28 minuta, a Bogdan Bogdanović 10 poena i po skok i asistenciju za 18 minuta.

On je čak u jednom momentu dao trojku za 41:25, kada je delovalo da je protivnik u potpunom nokdaunu, ali je na kraju sve prokockano po ko zna koji put ove sezone. Inače, mlađani Badi Hild odigrao je katastrofalnu utakmicu, šutirao je 0/8 za tri što znači da će morati još malo da sačeka da bi oborio rekord Peđe Stojakovića, kada je tokom jedne regularne sezone dao 240 trojki.

Košarkaši Filadelfije pobedili su Šarlot na gostovanju sa 118:114, a Boban Marjanović ponovo nije uspeo (ili mu nije bilo dozvoljeno) da iskoristi odsustvo Džoela Embida. Odigrao je samo 11 minuta bez poena.

Utakmicu je obeležio Džej-Džej Redik, koji do sada u karijeri nikada nije uspe da ostvari dabl-dabl. Sve do večeras...

Hjuston je sa 121:105 bio bolji od Atlante, a na tom meču Džejms Harden postao je prvi čovek u istoriji lige koji je uspeo tokom jedne sezone svim timovima iz NBA da ubaci preko 30 poena.

NBA, rezultati: Šarlot - Filadelfija 114:118 Atlanta - Hjuston 105:121 Milvoki - Lejkers 115:101 Minesota - Voriorsi 107:117 Kingsi - Netsi 121:123 Klipersi - Pejsersi 115:109