ZVEZDINA OSVETA ZA FINALE KUPA: Regland rešio Večiti derbi!
Džo Regland i Markus Pejdž na meču krajem novembra, Foto: Starsport©

aba liga, 20. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 21:15h

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Partizana rezultatom 70:68 u 20. kolu ABA lige.

Crveno-beli su upisali 19. pobedu u ovoj sezoni, dok su izabranici Andree Trinkijerija doživeli sedmi poraz i ostali na četvrtoj poziciji na tabeli dva kola pre kraja regularnog dela lige i početka plej-ofa.

Viđena je neizvesna borba od samog starta, tim Milana Tomića je stekao početnu prednost u prvoj četvrtini, ali su crno-beli u finišu uspeli da izjednače, pa zatim u drugoj deonici naprave seriju od 17:4 i tako steknu kontrolu nad utakmicom. Međutim, isto kao Partizan, tako se i Zvezda probudila i takođe u finišu četvrtine uspela da stigne zaostatak i na poluvreme ode sa samo dva poena zaostatka.

Nastavak meča doneo je mnogo bolju igru Crvene zvezde koja na krilima Odža pravi novu prednost i odlazi na +7, sve dok Renfro i Zagorac svojim poenima nisu pokrenuli saigrače koji su ipak sustigli rivala i pred poslednju deonicu imali -4 (-52:48).

Majkl Odžo
Majkl Odžo foto: Starsport©

Poslednja četvrtina donela je obostrano smenjivanje u vođstvu, Lazić je veoma važnim poenima vratio prednost svom timu, ali je Janković kao i u prvom poluvremenu iskoristio minute i svojim koševima ponovo uveo meč u neizvesnu završnicu, gde je Jaramaz trojkom minut pre kraja doneo prednost Partizanu u veoma bitnom trenutku. I onda, u samom finišu meča, Regland je postigao važne poene iz reketa, a Jaramaz izgubio loptu i tako dao šansu Zvezdi da na kraju reši meč u svoju korist. U pretposlednjem napadu Pejdž je promašio trojku za pobedu, kao i Marinković koji sekund kasnije kada je svojim prodorom pokušao da reši utakmicu.

Vanja Marinković
Vanja Marinković foto: Beta/Branislav Božić

Najefikasniji u timu sa Malog Kalemegdana bio je Regland sa 18 poena, a pratili su ga Odžo koji je postigao 16 i Beron sa 12 koševa.

U crno-belom taboru, Lendejl je postigao 13 poena kao i Marinković, dok je Jaramaz postigao 12 koševa.

Do kraja regularnog dela ABA lige ostalo je još dva kola, a Partizan se sastaje sa Igokeom u Pioniru, zatim ide na noge FMP-u i tražiće svoju šansu za što bolji plasman pred plej-of.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

Kraj utakmice: Crvena zvezda - Partizan 70:68

40. minut - Regland pogađa oba slobodna bacanja i vraća +2 svom timu na 10 sekundi do kraja susreta

40. minut - Reglend polaže za izjednačenje

40. minut - Kakva trojka Jaramaza za vođstvo Partizana!

39. minut - Renfro pogađa trojku i smanjuje na 66:65

37. minut - Regland pogađa uz faul! I koristi dodatno bacanje za 66:62

35. minut - Sjajni Branko Lazić donosi nove poene svom timu

34. minut - Faje pogađa veoma bitnu trojku za svoj tim i vraća prednost Zvezdi

33. minut - Crno-beli ponovo vode, 55:54

32. minut - Lendejl pogađa uz faul, ali ponovo promašuje dodatno bacanje

III četvrtina: Crvena zvezda - Partizan 52:48

30. minut - Zakucava Gagić na 20 sekundi do kraja treće deonice, a Perperoglu u poslednjoj sekundi pogađa za +4 i 52:48

29. minut - Renfro postiže nove poene i postavlja rezultat na 46:46

27. minut - Trojka Renfroa, pa zatim koš iz odbojke Zagorca i samo - 2 za tim sa Malog Kalemegdana

26. minut - Novo zakucavanje Majkla Odža, postigao je već 13 poena

26. minut - Sjajan potez Jaramaza koji smanjuje prednost Zvezde na 44:38

23. minut - Odžo je promašio oba slobodna bacanja

22. minut - Serija Zvezde 8:0 za prednost od 40:34 na startu drugog poluvremena

21. minut - Regland uz zvuk sirene za tri poena i novo vođstvo svog tima od 35:34, a u sledećem napadu Branko Lazić takođe postiže trojku

II četvrtina: Crvena zvezda - Partizan 32:34

20. minut - Beron pogađa 2/2 sa linije penala i dovodi svoj tim do izjednačenja na 20 sekundi do kraja prvog poluvremena

19. minut - Vratila se Zvezda na - 2, Reglend je pogodio oba bacanja i sada je 32:30 za crno-bele

18. minut - Nova trojka za Partizan, 13 poena Marinkovića i novih +7 - 32:25

17. minut - Marinković deluje izuzetno raspoloženo, novi poen za mladog košarkaša, ali i Odžo se razigrao - novo zakucavanje za snažnog košarkaša Zvezde

17. minut - Osmi poen Lendejla, crno-beli imaju najveću prednost na meču - 27:20

16. minut - Janković koristi odbitak Lendejla i lagano polaže u koš za 23:20 u korist svog tima

15. minut - Odžo prekida period bez koševa, a zatim i Marinković dalekometnom trojkom podiže malobrojne navijače Partizana na noge

11. minut - Perperoglu je ostao sam na ziceru i lako pogodio za 18:18

I četvrtina: Crvena zvezda - Partizan 16:16

10. minut - Vraća se Partizan u finišu prve deonice i preko Jankovića uspeo da izjednači rezultat

Nikola Janković
Nikola Janković foto: Starsport©

8. minut - Novi poeni za Lendejla, ali je promašio dodatno slobodno bacanje. Ostaje 16:12 za crveno-bele

8. minut - Majstorija Čovića za Berona koji lagano poentira, navijači ovacijama pozdravljaju ovu akciju

7. minut - Prva trojka za Berona, 14:8 za Zvezdu na početku derbija

6. minut - Zakucava Odžo posle odbitka Reglenda, crveno-beli imaju +5

4. minut - Odžo uzvraća na trojku Renfroa i vraća prednost svom timu od 7:6

4. minut - Lazić upisuje već peti poen na meču, prvo za dva, pa potom i za tri - 5:3

3. minut - Gagić lepo za Marinkovića koji postiže prve poene za Partizan koji vodi sa 3:2

18:00 - Počela je utakmica

17:45 - Fudbaleri Crvene zvezde će takođe pružiti podršku svojim kolegama iz košarkaške sekcije

Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde foto: Espreso.co.rs

17:45 - Milan Gurović je stigao u Halu, pozdravio je navijače sa podignutom pesnicom

Milan Gurović stiže u Pionir
Milan Gurović stiže u Pionir foto: Espreso.co.rs

17:40 - Izlazak košarkaša na teren

17:35 - Navijači Partizana će ipak biti u Pioniru. Deo partera je rezervisan za pristalice crno-belog tima

Deo partera za navijače Partizana
Deo partera za navijače Partizana foto: Espreso.co.rs

17:20 - Sanja Malagurski i Suzana Ćebić došle su da pruže podršku bivšem klubu protiv Partizana

Sanja Malagurski i Suzana Ćebić
Sanja Malagurski i Suzana Ćebić foto: Espreso.co.rs

17:15 - Stefan Janković se zagreva, uprkos tome što je najavljeno da neće igrati protiv bivšeg kluba ovoga puta

1 / 2 Foto: Espreso.co.rs

17:00 - Stanje na tabeli pred ovaj susret

16:15 - Prethodni meč Crvene zvezde i Partizana u finalu Kupa Radivoja Koraća