ZVEZDA ISPALA IZ EVROKUPA U POSLEDNJIM SEKUNDAMA: Promašila šut za pobedu, a vodila je 12 razlike!
Košarkaši Crvene zvezde, Foto: Starsport©

evrokup top 16

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 23:05h

Završila je Crvena zvezda svoju priču u Evrokupu, pošto je posle velike drame i prednosti od 12 poena izgubila na gostovanju od Limoža sa 72:71.

Vrlo neisvezsnu utakmicu smo gledali u prvih dvadeset minuta, nijedan tim nije napravio osetnu prednost, crveno-beli su vodili tokom većeg dela susreta, ali nešto lošiji kraj druge četvrtine koštao ih je prednosti. Limož je na odmor otišao sa vođstvom od 40:35.

Usledila je najbolja četvrtina Tomićeve ekipe, zgromila je Zvezda Limož u trećoj deonici (25:8). Probuđeni Bili Beron je vezao tri trojke, a odlično je igrao i Džo Reglend.

Ušli su crveno-beli u četvrtu četvrtinu sa 12 poena razlike i delovalo je da će Zvezda lako završiti posao. Ipak, izabranici Milana Tomića su odigrali vemoa lošu četvrtinu, Francuzi su vezali nekoliko trojki i potpuno se vratili u meč.

I pored toga su mogli do pobede, ali je u poslednjem minutu meča Rusel preuzeo odgovornost, prvo je pogodio trojku, da bi u sledećem napadu našao put do koša posle prodora za pobedu Limoža i kraj Zvezdinih nadanja o plasmanu u Top 8 fazu Evokupa.

Statistika igrača
Statistika igračafoto: Printscreen

Najefikasniji u redovima srpskog šampiona bio je Džo Regland sa 15, a pratio ga je Bili Beron sa 12 ubačenih poena.

Kod pobedičke ekipe najraspoloženiji za igru bio je Busel i Majls sa 12 postignutih poena.

Statistika
Statistikafoto: Printscreen

Sva dešavanja sa meča možete da pratite na našem lajv-blogu:

KRAJ: 72:71 - Poraz Crvene zvezde.

40' - Rusel prvo pogađa trojku pa i dvojku za prednost Limoža 72:71.

40' - 71:70 za Zvezdu, gledamo dramu u Limižu!

36' - Džo Regland pogađa dvojku za 68:60.

33' - Sa dve vezane trojke Limož se vratio u meč - 64:57.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Sjajna četvrtina za crveno-bele, koji su treću deonicu dobili sa 25:8 i potpuno se vratili u meč. Zvezda je dominirala, a probuđeni Bili Beron i Džo Regland su najzaslužniji za preokret srpskog šampiona - 60:48.

29' - Regland je bio polovičan sa linije slobodnih bacanja, najveća prednost Zvezde 55:46.

28' - Bili Beron je vezao tri trojke, a ova poslednja je bila neverovatna 52:46 vode crveno-beli.

26' - Bili Beron!!! Pogađa Amerikanac svoju drugu trojku na meču, 49:43 za Zvezdu.

25' - Vode crveno-beli 45:43 pre svega zahvaljujući Dobriću i Reglandu.

20' - Počelo je drugo poluvreme, Regland otvara treću deonicu poenima 40:37.

POLUVREME: Limož - Crvena zvezda 40:35

Veoma neizvesno je bilo tokom celog prvog poluvremena, imala je Zvezda prednost tokom većeg dela, ali je nešto lošiji kraj druge četvrtine koštao Zvezdu vođstva. Najbolji u redovima srpskog šampiona bili su Dobrić i Ristić sa po sedam postignutih poena.

Statistika na poluvremenu
Statistika na poluvremenufoto: Printscreen

18' - Tejlor prelako poentira, loša odbrana crveno-belih - 33:30 za Limož.

Podrška Delija u Limožu
Podrška Delija u Limožufoto: Printscreen

17' - Odlični Dušan Ristić na ovoj utakmci pogađa iz faul - vodi Zvezda 30:28.

14' - Opet Čović! Sada je pogodio dvojku, ali što je najbitnije Zvezda vraća prednost 26:22.

13' - Trojka Filipa Čovića - 22:22.

11' - Trojka Simanića - 19:15 za crveno-bele!

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Uspeo je Bili Beron posle kontre da vrati prednost Zvezdi, koja posle prvih deset minuta vodi sa 16:15.

7' - Lepo polaganje Dobrića, koji već sada na svom kontu ima sedam poena! Vodi Zvezda 14:10.

5' - Sjajan prodor Reglanda - plejmejker Zvezde pogađa uz faul 12:10 - vodi Zvezda.

4' - Odličan je Dušan Ristić, koji se snalazi dobro u reketu i ponetira za prvo vođstvo Zvedze 6:5.

21:00 - Utakmica je počela!

20:35 - Ovako izgleda tabela pred 5. kolo Evrokupa