JOKIĆ PODIVLJAO POSLE PAUZE OD 4 UTAKMICE: Veliki povratak Srbina, ali ima jedan PROBLEM! (VIDEO)
Jokić je ubacio 37 poena, Foto: AP

NBA liga

Jokić je odigrao odlično, ali niko više u Denveru nije

Objavljeno: 09:16h

Nikola Jokić je izašao iz crne serije koja je trajala 4 utakmice, na kojima je šutnuo ukupno 18 puta, uključujući i užasan meč protiv Memfisa, kada je šutnuo samo jednom.

Sinoć je pokazao da nije na brzinu zaboravio da igra košarku, i zabeležio je partiju sezone - sa 37 poena i 21 skokom bio je ubedljivo najbolji igrač na terenu, ali problem je što je Denver izgubio prvu utakmicu kod kuće ove sezone, i to protiv nejakih Bruklin Netsa - 112:110.

Jokić je na terenu proveo 33 minuta, šutirao je 14-22 iz igre, 1-1 za tri poena, 8-10 sa linije slobodnih bacanja, a utakmicu je završio sa 37 poena, 21 skokom, 3 asistencije, 1 ukradenom loptom i 2 blokade.

Pobedu Bruklinu je doneo Karis LeVert, košem 0,3 sekunde pre poslednje sirene na utakmici. Isti taj LeVert je dao poslednjih 6 koševa, i publika u Denveru je zaćutala.

Jokić je odmah na početku utakmice pokazao da će, za razliku od prethodna četiri meča, na ovom da igra, i u prvoj četvrtini ubacio je 11, a do poluvremena je imao 20 poena i 12 skokova.

Denver je imao vođstvo i na kraju utakmice, a učinilo se da sigurno dobija posle Jokićevog bloka na Džeretu Alenu, pa skoka i asistencije za Malika Bizlija i vođstvo od 108:106, pogotovo posle promašenog napada Bruklina, koša Pola Milsapa i vođstva od 110:106.

Netsi su, međutim, izjednačili preko LeVerta, a Jokiću su suđeni koraci na 22 sekunde pre kraja. LeVert je uzeo loptu, probio odbranu Denvera i ubacio "floter" kojim je oskrnavio savršen domaćinski rekord Nagetsa.

U pobedničkom timu DeAnđelo Rasel je ubacio 23 poena, Alen 18, a LeVert 17. Kod Denvera Marej 16, Moris 15.

Evo Jokićeve ubilačke partije:

Posle dve slabe utakmice, protiv Toronta i Milvokija, i Nemanja Bjelica se vratio u formu iz prethodnog dela sezone, i sa 14 poena i 8 skokova, uz dve blokade, za 28 minuta (šut 6-13 iz igre, 2-6 trojke), bio ključan deo pobede Sakramenta nad Minesotom od 121:110.

Najefikasniji u timu Kraljeva bio je Vili Koli-Stajn sa 25 poena, a pobedu u duelu centara sa imenom i prezimenom koje mrze sportski novinari koji kucaju ovakve tekstove odneo je ipak Karl-Entoni Tauns sa 39 poena i 19 skokova.

Bogdan Bogdanović je posle debija od pre nekoliko dana stavljen na odmor od 2 dana, što znači da će zaigrati već na sledećoj utakmici.

Evo i hajlajtsa Nemanje Bjelice:

Rezultati:

Orlando - Vašington 117:108 Filadelfija - Šarlot 133:132 posle produžetka Atlanta - Detroit 109:124 Majami - Indijana 102:110 Denver - Bruklin 110:112 Juta - Boston 123:115 Sakramento - Minesota 121:110