SRBI OPET DOMINIRALI: Bobi prvi put starter, odmah pokidao! Teodosić više nego solidan!
Boban Marjanović, Foto: Profimedia

NBA LIGA

Marjanović je po prvi put bio starter, što je iskoristio na sjajan način...

Objavljeno: 11:27h

Čim Bobi startuje, Los Anđeles Klipersi razbiju rivala. Orlando Medžik je pao, a rezultat je bio ogromnih 120:95.

Boban Marjanović je prvi put počeo meč i na najbolji mogući način je iskoristio ukazanu šansu. Za 22 minuta igre zabeležio je 10 poena, 11 skokova i dve asistencije.

Jedna od tih asistencija bila je čudo! U stilu Nikole Jokića.

Miloš Teodosić ove sezone retko dobija priliku da pokaže šta može. Na ovom meču je igrao 17 minuta i uspeo je da postigne 6 poena (2/3 iz igre), četiri skoka i tri asistencije.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lu Vilijams sa 28 poena, dok je na drugoj strani dominirao Crnogorac Nikola Vučević sa 22 poena i 11 skokova.

Iako je Luka Dončić ubacio 18 poena, imao 9 skokova i 6 asistencija, Dalas je poražen od Niksa. Gosti su odneli pobedu iz Teksasa, njihovi rukiji su igrali sjajno, Alonzo Trir je ubacio 19 od 23 poena u nastavku, Mičel Robinson uz 13 poena, imao 10 skokova, ponovo je Njujork loše šutirao trojke, ali se ni domaćin nije proslavio...

Oklahoma je našla sebe, četiri poraza, pa četiri pobede, Vestbruk je ubacio 23 poena i imao 12 asistencija u trijumfu protiv Vašingtona koji ne može da shvati šta im se događa. Vizardsi su izgubili sedmi put u startnih osam mečeva, publika ih je izviždala na poluvremenu, drugu četvrtinu su izgubili sa 24 razlike...

Indijana je u tradicionalnom divizijskom derbiju teže nego što se očekivali isčupala pobedu protiv Čikaga, Oladipo je ubacio 25 poena, Majls Tarner 18, ovo je peti trijumf u nizu za Pejserse u gostima, najbolja serija u poslednjih šest godina. Kada je bilo potrebno u finišu, Oladipo i iskusni Kolison su pogodili, Čikago je imao tri šanse u polsednjih desetak sekundi, ali nisu pogodili, ponovo je kao protiv Denvera bilo tesno, i ponovo su ostali praznih šaka.

Rezultati: Golden Stejt - Minesota 116:99 Feniks - Toronto 98:107 Juta - Memfis 100:110 Dalas - Njujork 106:118 Vašington - Oklahoma 111:134 Čikago - Indijana 105:107 Bruklin - Hjuston 111:119 Orlando - LA Klipers 95:120