MARINKOVIĆ EKSIRAO CEDEVITU: Velika pobeda Partizana u Zagrebu!

aba liga, 1. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz lajv-blog

Objavljeno: 22:18h

Košarkaši Partizana u savladali su meču prvog kola ABA lige ekipu Cedevite u Zagrebu rezultatom 87:84.

Crno-beli su furiozno krenuli u meč napravili prvu osetnu prednost polovinom prve četvrtine koju su završili sa 28:17. U nastavku prednost je rasla, a odlazak na odmor Partizan je otišao sa prednošću od 53:32.

Treća deonica počela je serijom domaćina od 10:0 i znatno boljom igrom Cedevite, a Partizan je uspeo da se izdigne i završi četvrtinu sa +13. Poslednji deo meča doneo je pad u igri gostiju. Cedevita se približiavala iz minuta u minut i u poslednjih tri minuta smo ušli sa pravom dramom u Zagrebu.

Marinković je trojkom na minut i po do kraja doneo +4 Partizanu i to je bio ključni potez na meču.

Do preokreta na sreću nije došlo i ova pobeda Partizana je dokaz da ih ne treba otpisivati posle loše epizode u Španiji.

Marinković je bio najefikasniji na meču sa 25 poen, Gagić je postigao 12 kao i Zagorac, dok je Lejndel 11.

U sledećem kolu Partizan dočekuje Olimpiju, dok Cedevita ide u Zadar.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz lajv-blog.

30' - Završena je i treća četvrtina, Partizan ima prednost i vodi sa 71:58. Marinković sjajnom partijom predvodi tim Nenada Čanka, a u dosadašnjem toku meča postigao 17 poena, a raspoloženi Gagić je ubacio 13. Cedevitu na veštačkom disanju drži Bel sa 16 koševa.

20' - Kraj prvog poluvremena: 32:53 - Partizanov bljesak u prvoj četvrtini nije bio slučajan. Marinković i Gagić predvode crno-bele sa po 11 poena, a odlično se snašao i mladi Amar Gegić koji je postigao 6. U domaćoj ekipi Aguljar je najefikasniji sa "samo" 6 ubačenih koševa.

10' - Sjajna prva četvrtina za Partizan. Ubedljiva prednost od 28:17 daje nadu navijačima Partizana da mogu do pobede u prvom kolu nad favorizovanom Cedevitom.

19:40 - Meč uskoro počinje