ZVEZDA DO NEDELJE ČEKA PROTIVNIKA: Borac velikim preokretom sa -17 stigao do pobede i majstorice!

KLS plej-of

Čačani su savladali FMP i izjednačili na 1:1 u polufinalnoj seriji

Ko će na megdan Crvenoj zvezdi u finalu domaće Superlige odlučiće majstorica. Borac je uspeo da u drugom meču polufinalne serije savlada FMP 64:59 i izbori treću odlučujuću utakmicu.

Čačani su se spasili eliminacije posle dva meča tako što su napravili preokret u poslednja dva minuta utakmice, iako su gubili sa 17 poena razlike sredinom treće četvrtine.

Borac je protiv FMP-a nadoknadio 17 poena zaostatka
Borac je protiv FMP-a nadoknadio 17 poena zaostatkafoto: ABA/Ivica Veselinov

Na krilima iskusnog Marinovića i reprezentativnog pleja Đokovića domaći tim je u hali kraj Morave počeo od tog momenta da topi prednost "pantera" i uvede meč u neizvesnu završnicu u kojoj su se bolje snašli.

U dramatičnom finišu Marinović je pogodio trojku, a potom je usledio faul Simanića i tehnička greška gostima zbog protesta i to je domaćin iskoristio da se domogne trijumfa.