INDIJANA JOKIĆ I OTIMAČI IZGUBLJENOG PLEJ-OFA! Srbin FENOMENALAN, Denver dobio i nezgodne Pejserse! (VIDEO)
Najbolji predstavnik srpske škole košarke: Nikola Jokić, Foto: AP

nba liga

Nagetsi su sada na samo jedan korak od doigravanja, a sudbinu drže u svojim rukama

Objavljeno: 08:00h

Nikola Jokić ima samo 23 godine, mislite o tome. Sinoć je srpski košarkaš, u plej-of utakmici pre samog plej-ofa, na svojim leđima nosio Denver do pobede u dramatičnom meču, protiv zahuktale Indijane, kvalitetnog tima koji je želeo pobedu isto koliko i Nagetsi.

Nikola je za 38 minuta na terenu postigao 30 poena (šut iz igre 11-17, 4-6 za trojke, 4-6 penali), uz 7 asistencija, 6 skokova, 4 ukradene lopte i 1 blokadu.

Dobar asistent bio mu je Vil Barton sa 26 poena, a svoj posao su odradili i Pol Milsap sa 14 poena, 7 skokova i 4 blokade, i Džamal Marej sa 12 poena (pogodio ključnu trojku na kraju utakmice).

Kod poraženih Pejsersa po običaju je odličan bio Viktor Oladipo sa 25 poena.

Nagetsi su, inače, u jednom trenutku u 3. četvrtini vodili sa 16 razlike, ali kakva bi to utakmica Denvera bila a da nema nerviranja i drame?

Napad Nagetsa je odlično krenuo od samog starta utakmice, i Denver je poveo sa 13:4, uz pomoć par dobrih odbrana. Usledila je, međutim, serija promašaja (osam zaredom), i Pejsersi su se brzo vratili u igru, da bi početkom 2. četvrtine došli do prvog vođstva u meču - 28:27.

Indijana je nastavila da puni koš Nagetsa i posle ovoga, pa je Meloun pozvao tajm-aut i sprečio Pejserse da se odlepe. Mala serija Denvera i Jokić je izjednačio na 36:36.

Indijana je u ovom periodu igre zatvorila reket, pa su Nagetsi pribegavali trojkama, ali im to nije išlo od ruke: u prvom poluvremenu gađali su 4 od 18.

Do poluvremena je bilo izjednačeno, a Marej je pogodio malo pre sirene za vođstvo Denvera od 49:46.

Usledio je fantastičan početak drugog poluvremena za Denver: Jokić i Čendler su učestvovali sa po trojkom u seriji od 9:0 za Nagetse, i začas se došlo do vođstva od 14 razlike.

Indijana je zatim napravila seriju i približila se na 4 razlike, ali Nagetsi su serijom od 12:0 napravili 16 razlike.

Pejsersi su uzvratili oštrom igrom u odbrani, što je jedna stvar koja uopšte ne prija mladom timu Denvera, i vođstvo od 16 razlike je postalo samo 4 na kraju 3. četvrtine.

Indijana je već na početku 4. četvrtine ušla u bonus, i ovo je značilo česte odlaske igrača Denvera na liniju slobodnih bacanja, ali i vreme da se posvete postavljanju odbrane onako kako je bog zapovedio.

Pol Milsap je pogotovo odigrao odličnu odbranu u poslednjoj četvrtini, imao je dva strašna bloka nad Tadeusom Jangom, a jedan najstrašniji nad Vikrotom Oladipom.

Evo kako su se odvijale stvari u završnici:

Jokić je trojkom doveo Nagetse u vođstvo od 89:81 na 6 minuta do kraja, Jang je smanjio na 89:85, a Nikola je iz reketa povećao na 91:85 u sledećem napadu.

Ponovo Jang smanjuje na 91:87, Jokić gubi loptu, i Jang sa penala unosi paniku na tribine u Denveru - 91:89.

Već u sledećem napadu odlična asistencija Srbina do Mareja, koji zabija ključnu trojku - 94:89.

Barton zatim pogađa dva bacanja za 96:89, a Misap u sledećem napadu blokira Oladipa, lopta dolazi do Jokića, a on je dodaje do Bartona za polaganje - 98:89.

Oladipa zatim fauliraju, ali alfa i omega Indijane promašuje oba bacanja. Nema poena do minut i po do kraja utakmice, kad Milsap ubacuje iz reketa za 100:89, i čini se da je utakmica rešena. Usledilo je nekoliko promašaja na obe strane, i na samo 58 sekundi do kraja Denver još uvek ima tih 11 razlike i šut Milsapa za tri poena.

Milsap, međutim, promašuje, Oladipo hvata loptu i na drugoj strani daje trojku za 100:92.

Oladipo zatim na 40 sekundi do kraja krade loptu od Jokića i poentira u kontri - 100:94 za Denver.

Tarner šalje Jokića na liniju slobodnih bacanja, a Srbin je siguran - 102:94.

Oladipo smanjuje na 102:96, a Marej na drugoj strani pogađa oba bacanja - 104:96.

Kolison na 12 sekundi do kraja smanjuje na 104:98, a Barton je neumoljiv sa linije bacanja - 106:98.

U poslednjih 10 sekundi videli smo još dve trojke Pejsersa (Bogdanović i Kolison), plus još jedno pogođeno bacanje Vilsona Čendlera, za konačnih 107:104.

Evo sjajne partije Nikole Jokića:

Ostali rezultati:

Klivlend-Toronto 112:106 (Džejms 27p, 10sk, 6as - DeRozan 19p, 3sk, 7as)

Filadelfija-Bruklin 121:95 (Simons 15p, 12sk, 6as - Okafor 15p, 5sk, 1bl)

Majami-Atlanta 101:98 (Dragić 22p, 10sk, 3as - Kolins 19p, 10sk, 1as)

Njujork-Orlando 73:97 (O Kvin 13p, 12sk, 1as - Hezonja 19p, 6sk, 1as)

Čikago-Šarlot 120:114 (Markanen 24p, 7sk, 1as - Hauard 23p, 17sk, 3as)

Hjuston-Vašington 120:104 (Harden 38p, 10sk, 9as - Bil 27p, 4sk, 3as)

Milvoki-Boston 106:102 (Adetokumbo 29p, 11sk, 6as - Braun 24p, 4sk, 2as)

Oklahoma-Golden Stejt 107:111 (Vestbruk 44p, 16sk, 6as - Durent 34p, 10sk, 4as)

Dalas-Portland 115:109 (Smit 18p, 8sk, 8as - Lilard 29p, 5sk, 8as)

Juta-LA Lejkers 117:110 (Rubio 31p, 6sk, 8as - Koldvel-Poup 28p, 5sk, 1as)

Evo i kako izgleda tabela Zapadne konferencije, u kojoj se "naši" timovi (Minesota i Denver i Klipersi) bore za ulazak u plej-of:

1. Hjuston Rokets 63-15

2. Golden Stejt Voriors 57-21

3. Portland Trejlblejzers 48-30

4. Juta Džez 45-33

5. San Antonio Spars 45-33

6. Oklahoma Siti Tander 45-34

7. Minesota Timbervulvs 44-34

8. Nju Orleans Pelikans 43-34