BOGDAN GAĐAO KAO IZ SNAJPERA, BOBI NAPRAVIO ČUDO! Odlični Srbi pravili šou u Americi! (VIDEO)
Bogi i Bobi su blistali sinoć, Foto: Ap/Reed Saxon/Matt York

NBA liga

Bobi je igrao veliku ulogu u potpuno neočekivanoj pobedi Klipersa

Objavljeno: 08:00h

Malo ko je očekivao da će desetkovani Los Anđeles Klipersi uspeti da pobede San Antonio i ostanu u trci za plej-of: upravo to se desilo, a naš Boban Marjanović imao je veoma zapaženu ulogu!

Srpski centar je, doduše, igrao samo 11 minuta, ali je za to vreme potpuno razbio centre San Antonija, ubacivši im 8 poena, uz 4 skoka i 2 asistencije.

Zanimljivo, Bobi je sve poene postigao sa linije slobodnih bacanja, odakle je šutirao 8-10.

San Antonio je u ovoj utakmici počeo silovito, i već posle 1. četvrtine vodili su sa 14 razlike, pa su svi mislili da je utakmica gotova, a sa njom i sve šanse Klipersa za plej-of.

Ali oni se ne daju: prvo su smanjili prednost na ispod 10, a poslednju četvrtinu su dobili sa čak 41:27, i na kraju je bilo 113:110 za tim iz LA.

Najefikasniji kod pobednika su bili Tobajas Heris sa 31 poenom i Lu Vilijams sa 22, a kod Sparsa je ubedljivo najbolji bio LaMarkus Oldridž sa 35 poena.

Bogdan Bogdanović je u derbiju začelja (Feniks pobedio Sakramento sa 97:94) bio odličan: za 37 minuta je ubacio 22 poena, uz 3 skoka i 4 asistencije (šut iz igre 8-21, 4-9 za trojke, 2-3 penali).

Feniks je u duelu povređenih sujeta odlučujuću prednost stekao u 2. četvrtini, koju je dobio sa 6 razlike, Kingsi su pokušavali da stignu u drugom poluvremenu, ali je na kraju odlučilo 3 razlike.

Pored Bogdana, u Sakramentu su dobri bili i Džastin Džekson sa 19 poena i Vili Koli-Stajn sa 18, a u pobedničkom timu (kako to čudno zvuči za Feniks) Džoš Džekson sa 28 poena.

Evo i Bogdanove partije:

Ostali rezultati:

Klivlend-Toronto 112:106 (Džejms 27p, 10sk, 6as - DeRozan 19p, 3sk, 7as)

Filadelfija-Bruklin 121:95 (Simons 15p, 12sk, 6as - Okafor 15p, 5sk, 1bl)

Majami-Atlanta 101:98 (Dragić 22p, 10sk, 3as - Kolins 19p, 10sk, 1as)

Njujork-Orlando 73:97 (O Kvin 13p, 12sk, 1as - Hezonja 19p, 6sk, 1as)

Čikago-Šarlot 120:114 (Markanen 24p, 7sk, 1as - Hauard 23p, 17sk, 3as)

Hjuston-Vašington 120:104 (Harden 38p, 10sk, 9as - Bil 27p, 4sk, 3as)

Milvoki-Boston 106:102 (Adetokumbo 29p, 11sk, 6as - Braun 24p, 4sk, 2as)

Oklahoma-Golden Stejt 107:111 (Vestbruk 44p, 16sk, 6as - Durent 34p, 10sk, 4as)

Dalas-Portland 115:109 (Smit 18p, 8sk, 8as - Lilard 29p, 5sk, 8as)

Juta-LA Lejkers 117:110 (Rubio 31p, 6sk, 8as - Koldvel-Poup 28p, 5sk, 1as)

Evo i kako izgleda tabela Zapadne konferencije, u kojoj se "naši" timovi (Minesota i Denver i Klipersi) bore za ulazak u plej-of:

1. Hjuston Rokets 63-15

2. Golden Stejt Voriors 57-21

3. Portland Trejlblejzers 48-30

4. Juta Džez 45-33

5. San Antonio Spars 45-33

6. Oklahoma Siti Tander 45-34

7. Minesota Timbervulvs 44-34

8. Nju Orleans Pelikans 43-34