BARSELONA NA KRILIMA KALINIĆA SRUŠILA KAUNAS! Žalgiris četiri crna minuta odvela u poraz (VIDEO)
Detalj sa utakmice Žalgirisa i Barselone, Foto: Rokas Lukosevicius / imago sportfotodienst / Profimedia

EVROLIGA, 16. KOLO

Nikola bio treći strelac gostiju, a upisao je i osam skokova i šest asistencija

Košarkaši Barselone osvojili su Kaunas u 16. kolu Evrolige pobedom nad Žalgirisom od 85:80.

Gosti su vodili posle prve četvrtine 28:22, ali i druge deonice, odnosno prvog poluvremena sa 56:51.

Litvanski velikan je u nastavku preokrenuo, vratila se Barsa, a onda je usledila mini serija domaćina za 80:77.

Žalgiris do kraja utakmice (četiri minuta) nije ubacio loptu nijednom koš, a onda je protivnik imao niz od 8:0 za vođstvo i na kraju trijumf.

Kod Barselone Nikolas Laprovitola 18 poena, Jan Veseli 15, Nikola Kalinić 12 uz osam skokova i šest asistencija, a Tomaš Satoranski 10.

Na drugoj strani Laurinas Birutis 18 poena, Edgaras Ulanovas 15, Kinan Evans 13, a Rolands Šmits 11.