BRODOLOM LITVANACA: Težak poraz Žalgirisa USRED Kaunasa!
Detalj sa meča između Žalgiria i Crvene zvezde, Foto: Alfredas Pliadis / Xinhua News / Profimedia

Litvanski velikan izbegao još veće poniženje

Objavljeno: 21:16h

Košarkaši Valensije iznenadili su Žalgiris u Kaunasu u okviru 5. kola Evrolige.

Andalužani su slavili ubedljivim rezultatom 87:72.

Španski klub sada ima skor od četiri pobede i jednog poraza, dok je litvanski velikan na tri trijumfa i dva neuspeha.

Žalgiris je odigrao katastrofalno prvo poluvreme, ništa dobro nisu radili domaći košarkaši, pa su gosti posle 20 minuta igre vodili rezultatom 52:30.

Srpski košarkaš Stefan Jović je trojkom skoro sa centra terena u poslednjim trenucima druge četvrtine doneo +22 svom timu, što je ujedno i klupski rekord Valensije kada je u pitanju najubedljivije vođstvo na poluvremenu na nekom meču Evrolige.

Najbolji u Valensiji bio je Kris Džons sa 16 poena, Džered Harper dodao je 13, a po 11 imali su Nejton Rivers i Brendon Dejvis. Jović je utakmicu završio sa tri poena i čak šest asistencija.

U Žalgirisu se istakao Kinan Evans sa 18 koševa, Rolands Šmits imao ih je 11, a Kevarijus Hejs je bio treći dvocifreni sa deset.