NEMAČKA U POLUFINALU: Jedva preživeli uporne Letonce i DRAMU u finišu! Bertans od junaka do tragičara (VIDEO)
Moric Vagner (Nemačka), Foto: EPA/Rolex Dela Pena

mundobasket 2023

Nemci su ostali neporaženi, iako su odigrali ispod očekivanja

Objavljeno: 12:48h

Košarkaška reprezentacija Nemačke plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva pobedom nad Letonijom rezultatom 81:79.

Nemci su loše počeli i postigli samo tri poena u prvih pet i po minuta, ali su postepeno podigli nivo igre i došli do egala već početkom druge četvrtine.

Na poluvreme je "Manšaft" otišao sa prednošću 39-34, a Letonci su držali priključak u trećoj deonici.

Međutim, činilo se da su slomljeni u poslednjoj kada su Nemci izgradili dvocifrenu prednost (74-60), ali su se vratili sa dve vezane trojke.

Letonija je iskoristila promašaje Nemačke u finišu, naročito Denisa Šredera (4/26 iz igre) koji nije relaizovao poslednji napad i ostavio je protivniku sedam-osam sekundi za poslednji napad.

Lopta je završila u rukama Davisa Bertansa koji je bio sjajan celu utakmicu, ali je promašio trojku za polufinale...

U timu Nemačke se najviše istakao Franc Vagner sa 16 poena i 8 skokova, a njegov stariji brat Moric je ubacio 12 poena. Andreas Obst je imao 13 poena, a Johanes Timan 10.

Arturs Žagars je za Letoniju postigao 24 poena i bio najefikasniji pojedinac susreta, dok je Bertans imao 20 poena. Rolands Šmits je dodao 14.

Nemačka će u polufinalu u petak igrati protiv selekcije SAD.