KATASTROFA ZA "ORLOVE": Srbija bez šansi za prvo mesto!

Objavljeno: 11:57h

Košarkaška reprezentacija Italije plasirala se u četvrtfinale Mundobasketa.

"Azuri" su posle velike borbe savladali Portoriko rezultatom 73:57.

Ovo znači da Srbija ne može do prvog mesta u gurpi i pobeda nad Dominikanskom Republikom bi nam donela drugo mesto i najverovatnije duel sa Amerikom u četvrtfinalu.

Italija će navijati za "Orlove", jer bi naš trijumf njima doneo prvo mesto i lakšeg rivala u nastavku takmičenja.

Izabranici Đanmarka Poceka fantastično su otvorili meč i lako poveli rezultatom 15:4.

Uspeli su Portorikanci da se konsoliduju i smanje na 18:5, ali su ponovo pali u igri, pa je Italija posle prve četvrtine vodila rezultatom 25:15.

U drugoj četvrtini dosta bolja igra Portorika, Italijani nisu mogli ništa da pogode, pa im se razlika potpuno istopila i na poluvremenu su vodili rezultatom 39:36.

Treća četvrtina bila je jedna od najgorih koju smo gledali na ovom Mundobasketu. Oba tima su igrala užasnu košarku sa puno grešaka, promašaja i amaterskih poteza. U takvoj konstalaciji snaga Portoriko je uspeo da preokrene i povede rezultatom 43:41. Ipak, nisu iskoristili očajno izdanje Italijana da se odlepe, pa su "Azuri" do kraja perioda vratili prednost i pred poslednjih deset minuta vodili rezultatom 51:47.

Italija je izdominirala u poslednjoj četvrtini, Portoriko se potpuno raspao i na kraju doživeo ubedljiv poraz.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Đampaolo Riči i Stefano Tonut sa po 15 poena, Simone Fontekio je dodao 12, a Luiđi Điđi Datome 11.

Kod Portorika istakao se Tremon Voters sa 13 poena, a dvocifren je bio i Džordan Hauard sa 11.