KARI POKORIO SAKRAMENTO: Voriorsi PREOKRENULI seriju protiv Kingsa!
Stef Kari, Foto: Paul Kitagaki Jr. / Zuma Press / Profimedia

BREJK

Objavljeno: 07:46h

Košarkaši Sakramento Kingsa posle dve uvodne pobede doživeli su treći uzastopni poraz od Golden Stejta u prvoj rundi plej-ofa NBA lige.

Voriorsi su napravili brejk i u prestonici Kalifornije slavili rezultatom 123:116, pa sada vode sa 3:2 u pobedama.

Sakramento je bio bolji u prvoj četvrtini, a onda je od sredine druge deonice bio u konstantnom zaostatku za rivalom.

Golden Stejt je početkom poslednje četvrtine poveo rezultatom 105:93, ali se domaćin nije predavao, pa je usledila serija od 13:2, te su Kingi stili na -1.

Ipak, Voriorsi su odbili ovaj nalet, povratili nešto sigurniju prednost i stigli do velike pobede.

Najbolji u ekipi iz Oukelnda bio je Stef Kari sa 31 poenom, Klej Tompson je dodao 25, Drejmond Grin 21, Endrug Vigins 20,a dvocifrenu brojku poena imao je i Džordan Pul, koji je utakmicu završio sa deset koševa. Treba istaći i neverovatnu partiju Kevona Lunija, ubacio je samo četiri poena, ali je imao i neverovatna 22 skoka!

U Sakramentu istakao se Dieron Foks sa 24 poena, Malik Mank i Domantas Sabonis (dabl-dabl, deset skokova) imali su po 21, Harison Barns je dodao 13, dok su po deset koševa postigli Devion Mičel i Kigan Marej.

Serija se sada ponovo seli u Ouklend, gde će Golden Stejt pred svojim navijačima imati priliku da obezbedi plasman u narednu fazu plej-ofa NBA lige.