PARTIZAN OBEZBEDIO PRVO MESTO! Crno-bela drama u Podgorici sa srećnim krajem (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Budućnosti i Partizana u Podgorici, Foto: ABA/Buducnost Voli/Filip Roganovic

aba LIGA, 22. KOLO

Slavlje "parnog valjka" u odloženoj utakmici u Podgorici

Objavljeno: 21:19h

Košarkaši Partizana obezbedili su prvo mesto u plej-ofu ABA lige posle pobede nad Budućnošću u Podgorici u odloženoj utakmici 22. kola.

Crno-beli su slavili sa 83:82 u hali Morača i tako osigurali prednost domaćeg terena u polufinalu i finalu regionalnog prvenstva.

Detalj sa utakmice Budućnosti i Partizana u Podgorici
Detalj sa utakmice Budućnosti i Partizana u Podgoricifoto: ABA/Buducnost Voli/Filip Roganovic

Kada govorimo o prvom poluvremenu, domaćin je parirao u uvodnim minutima, a već u drugoj četvrrtini gosti dolaze do dvocifrene prednosti.

Najviše zbog odlične odbrane i rezultat je bio 31:41 u korist Beograđana, a Podgoričani su se probudili u trećoj deonici i ista je završena 56:59.

Na šest minuta do kraja Petar Popović je pogodio trojku za 66:64, ali je odmah u narednom napadu uzvratio Zek Ledej.

Kapiten Kevin Panter je timu Željka Obradovića trojkom na 2:18 do kraja doneo 74:70 i usledio je tajm-aut Petra Mijovića.

Sve je bilo gotovo na 1:04 do kraja posle trojke Zeka Ledeja za 79:72 i ponovo je usledio tajm-aut "plavih."

Crno-beli su umalo sami sebi "pucali u noge" pošto je Erik Grin ubacio prvo dva poena u kontri, a potom je usledio nesportski faul Zeka Ledeja.

Amerikanac je imao 1/2 sa linije penala, ali je u napadu sa strane pogodio za dva i usledio je tajm-aut Željka Obradovića na 78:79 na 31 sekundu do kraja.

Lesor je pogodio za dva poena, usput je fauliran od strane Grina, ali nije pogodio i ostalo je 81:78 za goste na 10 sekundi do kraja.

Šok je usledio na tri sekunde do kraja kada je Erik Grin pogodio trojku uz faul Joanisa Papetrua za 82:82.

Kevin Panter je fauliran na dve sekunde do kraja, pogodio je jedno slobodno bacanje i za pobedu od 83:82.

Najbolji kod Partizana bio je kapiten Kevin Panter sa 14 poena, Matijas Lesor je imao 13, Zek Ledej 12, a Joanis Papapetru 11 poena.

Kod Budućnosti Erik Grin 31 poen, Trej Bel-Hejns 12, a dobru rolu imao je Alfa Kaba sa devet poena i osam skokova.