PARTIZANOV PRAVI VESNIK PROLEĆA: Crno-beli u Beograd idu sa 3 boda, Parni valjak napravio korak bliže tituli!

superliga srbije 22. kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 16:39h

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Radničkog iz Niša sa 2:0 i tako na sjajan način započeli prolećni deo šampionata u Superligi Srbije.

Poveli su gosti u 44 minutu golom Rikarda, dok je konačan rezultat postavio Slobodan Urošević pogotkom u 84. minutu.

Partizan ovom 20. pobedom u prvenstvu je pobegao Crvenoj zvezdi na osam bodova prednosti.

U sledećem kolu Partizan igra protiv Radničkog iz Kragujevca, dok Radnički iz Niša gostuje Voždovcu. Treba napomenuti da Partizan ima pre toga meč nokaut faze Lige konferencija protiv Sparte iz Praga u četvrtak u Češkoj.

SASTAVI:

RADNIČKI NIŠ: Dujmović – Aksentijević, Basile, Savić, Ćirković – Kovačević, Pejović – Arsić, Mitrović, Kasalica – Štulić. Trener: Radoslav Batak.

PARTIZAN: Popović – Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić – Terzić, Natho, Menig – Rikardo. Trener: Aleksandar Stanojević.

II POLUVREME

90. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade vremena.

90, minut - Umesto Zdjelara na terenu je Milan Lola Smiljanić.

88. minut - Velika prilika za Rikarda koji je sa pet metara glavom loptu poslao pored gola.

84. minut - GOOOOLLLL! 2:0 za Partizan. Slobodan Urošević! Posle kornera koji je izveo Miloš Jojić, Rikardov udarac je završio na gol liniji, a u gol je loptu glavom smestio bek Partizana.

79. minut - Najbolja šansa za Partizan u drugom poluvremenu, prošao je Živković po desnoj strani uputio loptu u kazneni prostor, a tamo umalo da vidimo autogol. Od svega toga je lopta otišla u korner.

77. minut - Šut Markovića, koji je odbranio Dujmović.

FK Partizan, FK Radnički Niš

73. minut - Nova izmena u redovima Radničkog iz igre je izašao Arsić, a na terenu je Mesarović.

67. minut - Izmena i kod domaćih, umesto Štulića na terenu je Viktor Živojinović.

63. minut - Trostruka izmena kod Partizana, izlaze Menig, Natho i Terzić,u igri su Lazar Marković, Marko Jevtović i Nemanja Jović.

60. minut - Gužva u kaznenom Radničkog posle kornera, do lopte je stigao Rikardo, ali je njegov udarac bio izblokiran.

58. minut - Treću žuti za Partizan je dobio Menig.

52. minut - Novi žuti karton i to ponovo za fudbalere Partizana, ovoga puta je to bio Vujačić.

50. minut - Posle velike greške Milana Savića, lopta je došla do Meniga koji je šutirao pored gola.

46. minut - Radoslav Batak je napravio prvu izmenu na meču, umesto Kasalice ne terenu je Jovanović.

I POLUVREME

45+2. minut - Prvi žuti na meču je dobio Saša Zdjelar.

45. minut - Umalo da Partizan povede i sa 2:0, jer je sjajnu priliku propustio Nikola Terzić koji je šutirao spoljnom ali je pogodio stativu.

44.minut - GOOOOOLLL!!! Partizan vodi sa 1:0 Rikardo Gomeš! Posle centaršuta Kvinsija Meniga, Rikardo je bio sam i glavom je loptu smestio u mrežu.

39. minut - Najbolja šansa za Partizan. Posle centaršuta Marka Živkovića sa desne strane, Natho je ostao sam, ali je loptu poslao preko gola.

36. minut - Gužva je bila pred golom Partizana, posle ubacivanja sa strane lopta je samo završila u korneru.

28.minut - Utakmica je nastavljena, Popović je kolima hitne pomoći odveden sa stadiona, dok je njega na golu zamenio Nemanja Stevanović.

1 / 3 Foto: Starsport©

21. minut - Kod prilike za Radnički Mitrović je kolenom udario Popovića u glavu, zbog čega je golman Partizana ostao bez svesti.

14. minut - Prva upotreba VAR-a na ovom meču, gledalo se igranje rukom Saničanina, ali je na kraju nije ništa svirano.

9. minut - Ponovo je Urošević zapretio golu Radničkog. Sada je to bila mnogo izglednija prilika jer je na nekih pet metara glavom šutirao preko gola. Sve se to desilo nakon kornera koji je izveo Miloš Jojić.

5. minut - Prva prilika za Partizan preko Uroševića koji je volejem šutirao sa granice kaznenog prostora, ali nije bilo problema za Dujmovića.

4. minut - Već je evidentno da je teren na stadionu u Nišu u lošem stanju, jer lopta mnogo odskače, dok se kotrlja terenom.

2. minut - Prekršaj Nikole Štulića nad Igorom Vujačićem.

Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

više od dva meseca, ponovo se igra fudbal u Srbiji, nakon pauze danas je na programu utakmice 22. kola Superlige Srbije.

Crno-beli se nalaze na prvom mestu tabele sa pet bodova više do Crvene zvezde.

Fudbaleri Partizana su pripreme za nastavak sezone obavili u Turskoj, gde su odigrali četiri utakmice, na kojoj su upisali dve pobede i dva poraza.

Ono što najvišNakone interesuje navijače, je da su se crno-beli doveli dva pojačanja. Radi se o povratinicima u jlub, prvo je stigao Ljubomir Fejsa, a onda i Marko Jevtović. Dok je sa druge strane ekipu napustio Aleksandar Šćekić koji je otišao u Poljsku.

Sa druge strane Radnički je u mnogome promenio svoj sastav, a treba reći da je jedan od pojačanje i Nikola Štulić koji je bio prekobrojan u sastavu Partizana. Nišlije se nalaze na osmom mestu tabele Superlige.

Poslednju utakmicu koja se igrala na stadionu na Čairu je završena pobedom domaćih, a utakmcu pre toga su crno-beli rešili u svoju korist.