POBEDA REALA PROTIV ATLETIKA: Luka Jović učestvovao u akciji kod drugog gola (FOTO)

gradski derbi madrida

Strelci su bili Benzema i Asensio

Objavljeno: 23:21h

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu u velikom gradskom derbiju Atletiko sa 2:0, u utakmici 17. kola španskog prvenstva.

Real je poveo u 16. minutu golom Karima Benzeme iz voleja, posle dodavanja Vinisijusa Žuniora. To je bio njegov 18. gol u sezoni.

Srpski napadač Luka Jović na terenu je proveo celo drugo poluvrene, pošto je na pauzi u svlačionici ostao Karim Benzema.

FK Real Madrid, FK Atletiko Madrid

U 57. minutu Jović je lepo okrenuo Felipea, proigrao Vinisijusa, koji je zabeležio i drugu asistenciju na meču. Pronašao je Asensija na drugoj strani, koji je u padu, kroz noge Ermosa, šutirao i savladao Jana Oblaka za konačnih 2:0 u korist Reala.

Real ima 13 pobeda u Primeri i prvi je na tabeli sa 42 boda. Atletiko je pretrpeo treći poraz i zauzima četvrto mesto sa 29 bodova.

Ranije danas Viljareal je pobedio Rajo Valjekano sa 2:0, Osasuna i Barselona odigrali su nerešeno 2:2, a Betis je pobedio Real Sosijedad sa 4:0.